• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Дії швейцарської сторони мають ознаки дискримінації – юридична оцінка рішення про скасування матчу "Україна - Швейцарія"

Реклама на dsnews.ua

17 листопада відбулася безпрецедентна подія в історії світового та українського футболу – скасування останнього матчу елітної групи А4 Ліги націй "Україна — Швейцарія". Ймовірні причини та наслідки цього рішення зараз активно обговорює футбольна спільнота. Останнє слово — за УЄФА, відповідне засідання членів якого має відбутися поточного місяця

Юридичну оцінку ситуації для видання "ДС" надав адвокат ГС "УАФ", президент Асоціації правників України, експерт зі спортивного права та арбітражу Денис Бугай. 

Найперше, за його словами, судячи з усіх офіційних повідомлень, можна констатувати, що місцева влада Швейцарії не вжила жодних заходів для перевірки обґрунтованості рішення санлікаря Люцерну, а також безпідставно відмовила українській стороні у проведенні ПЛР-тестів повторно.

"Позитивні тести на COVID-19 у Швейцарії отримали Руслан Маліновський, Сергій Кривцов та Жуніор Мораес. Це було єдиним мотивом для головного санлікаря Люцерну Роже Харсталла, щоб категорично відмовити українській команді у допуску до гри. 

Місцева влада точно усвідомлювала, які негативні наслідки це може мати для української команди, зокрема, і пониження у дивізіоні. Але жодних заходів щодо перевірки обґрунтованості рішення їх лікаря, швейцарська сторона не вживала. Це перше. Друге, безпідставно відмовили у проведенні ПЛР-тестів іншим гравцям збірної. Третє, відмовили у повторному тестуванні Малиновського, Мораеса і Кривцова", — сказав він. 

Крім того, маємо дивний прецедент, коли той самий лікар дозволив команді ФК "Люцерн" узяти участь у матчі з ФК "Цюрих" попри позитивний тест в одного з гравців.

"6 листопада Департамент охорони здоров'я кантону Люцерн дозволив команді ФК "Люцерн" узяти участь у матчі з ФК "Цюрих" попри позитивний тест в одного з гравців. І такі різні підходи в допуску до матчу іноземної та місцевої команд викликають обґрунтовані сумніви. З юридичної точки зору, зазначені дії містять ознаки дискримінації стосовно української сторони, що заборонено загальновизнаними принципами та нормами міжнародного права",- пояснив він. 

Юрист додав, що на час перебування української збірної в Люцерні, на території кантону працювали кафе, ресторани, розважальні та інші громадські заклади. Тому і з цієї точки зору, мотиви влаштовувати локдаун, власне, тільки одній команді, теж спірні. 

Бугай акцентував увагу на тому, що в Україні уся збірна та члени делегації УАФ отримали негативні результати "ковід"-тестування. 

"Тому, по-перше, дії швейцарської сторони містять ознаки дискримінації, що полягає у різному ставленні до збірних в однакових обставинах за відсутності об'єктивного виправдання. По-друге, не можна виключати, що це могло бути втручанням у результати змагань і спробою усунути збірну України від просування до елітного дивізіону наступного року", — каже Бугай і додає, що до матчу зі Швейцарією Україна посідала передостаннє місце у таблиці, а Швейцарія перебувала на останній сходинці. 

Таким чином, у разі перемоги в матчі української збірної або нічиєї, Швейцарія ризикувала залишити елітний дивізіон. 

"Оскільки скасування матчу зі Швейцарією вплинуло не тільки на збірну України, а й на права всіх гравців, то це — можливість використання інструментарію Європейського суду з прав людини для захисту їхніх прав", — зауважив юрист. 

Він також повідомив, що вже зараз триває підготовка правової позиції з метою визнання дій швейцарської сторони щодо відміни матчу незаконними та дискримінаційними. 

"Перед адміністративними та судовими органами Швейцарії будуть ініційовані відповідні звернення та судові процеси для захисту інтересів національної збірної. Якщо останні не відреагують на грубі порушення прав української команди та факти дискримінації, питання буде передано на розгляд міжнародних інституцій", — резюмував Бугай.

    Реклама на dsnews.ua