• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Для українських моряків скасовано "корупційні" іспити при періодичній атестації – Мініфраструктури

Мінінфраструктури України на своїй Facebook-сторінці повідомило про результати змін у морській галузі

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Зокрема, для моряків скасовується здача іспитів державній кваліфікаційній комісії при періодичній атестації, яку вони повинні проходити кожні 5 років. За відповідні поправки до Кодексу торгівельного мореплавства України напередодні проголосували 330 депутатів Верховної Ради.

Для підтвердження диплому морякам тепер достатньо відповідати таким вимогам: стан здоров’я, свідоцтво про підготовку, наявність стажу. Це рішення є важливим для моряків з огляду на те. Що в останні роки від них вимагали хабарів за атестацію на суму $5000-8000.

Рішення Мінінфраструктури щодо полегшення життя моряків, яке обіцяла команда міністра Олександра Кубракова, стали результатом публічного обговорення проблем галузі, яке міністерство розпочало у середині червня.

У відомстві також звітують про низку кроків по прозорості процесу сертифікації моряків. З 24 червня на сайті Морської адміністрації оприлюднені варіанти відповідей на тести, моряки можуть бачити свої помилки, а після тестування мають отримувати його офіційно зафіксований результат.

Крім того, з 1 вересня в Україні запроваджується норвезька система тестування моряків Crew Evaluation System (CES). Кабмін прийняв постанову про це та затвердив порядок її реалізації. У недалекому майбутньому ця система стане основною. Водночас у моряків буде можливість обрати альтернативи.

Окремі рішення стосуються ІТ-продуктів Морської адміністрації. Проводиться аудит, метою якого є взяття Електронного кабінету моряка від МорАду на баланс Мінінфраструктури. Сумісно з Мінцифри і «TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах» міністерство запустило проєкт зі створення прозорого сервісу для моряків за допомогою Єдиного порталу державних послуг «Дія».

Прийнято і кадрові рішення. Звільнено в.о. голови Морської адміністрації Андрія Глазкова, якого звинувачували у корупції. Зараз триває конкурс на посаду голови Державної служби морського та річкового транспорту України.

В Україні – близько 150 тисяч моряків. З урахуванням сімей це майже 1 млн українців. Моряки, які працюють на міжнародних судах, кожного року поповнюють економіку країні на $3-4 млрд. 

    Реклама на dsnews.ua