• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Дніпро запровадив електронні рецепти

Реклама на dsnews.ua

Дніпро впровадило електронний рецепт. Через тиждень після презентації цієї програми городяни отримали вже близько 5 тисяч рецептів

Про це йдеться в повідомленні "Obozrevatel", передає "ДС".

"Електронний рецепт виписується відразу за трьома програмами: "Доступні ліки", згідно з постановою Кабінету Міністрів України №1303 і на всі інші препарати. Перевагою для мене особисто є те, що немає паперової тяганини. Ми не витрачаємо час пацієнта на виписку рецепта і розбір почерку іншого лікаря. Таким чином, ми можемо більше приділити уваги людині. Крім цього, підробка рецептів неможлива, так як всі дані приходять на особистий номер пацієнта, який вказаний у декларації. Така система також виключає втрату рецепта, тому що завжди є електронне підтвердження", — розповіла сімейна лікар Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги №3 Тетяна Земляна.

Щоб отримати рецепт, пацієнту необхідно прийти на прийом до свого сімейного лікаря, який заповнює електронну амбулаторну карту і призначення. Після цього пацієнт зможе протягом місяця придбати ліки в будь-якій аптеці міста або навіть країни. Винятком є програма "Доступні ліки", які видаються в певних аптеках.

Фармацевт Тетяна Голтун розповіла, що вже багато пацієнтів скористалися електронними рецептами: "Це досить зручно, швидко і ефективно. Завдяки електронному рецепту я можу використовувати штрих-коди, які вводяться автоматично в комп'ютер. Препарат відразу виводиться на екран, і я роздруковую чек і видаю препарат пацієнту".

Як писала "ДС", Міністерство цифровий трансформації планує в жовтні запустити ряд нових функцій і сервісів в мобільному додатку "Дія".

    Реклама на dsnews.ua