• USD 28.5
  • EUR 34.1
  • GBP 38
Спецпроєкти

"ДНР" знову запропонувала Києву спільно інспектувати позиції на фронті

Реклама на dsnews.ua

"ДНР" знову пропонує проводити спільні інспектування з українською стороною на Донбасі

Про це заявила «міністр закордонних справ ДНР» Наталія Никонорова, передає "ДС" із посиланням на сепаратистський ресурс бойовиків.

Вона зазначила, що «ДНР» візьме участь в екстреному засіданні робочої підгрупи з питань безпеки Тристоронньої контактної групи.

«Безумовно, єдиним питанням позапланової відеоконференції стане саме досягнення консенсусу сторін у частині роботи координаційного механізму з максимально широким набором способів взаємодії, що включає спільні інспекції з метою підтвердження або спростування фактів порушень, і узгодження оновленого пакету Заходів щодо посилення режиму припинення вогню», — заявила Никонорова.

При цьому Никонорова промовчала про те, що засідання було скликано українською стороною після загибелі двох українських військових у результаті обстрілу в районі Водяного.

«ДНР» не стала брати на себе відповідальність за загибель українських військовослужбовців. У свою чергу, Никонорова звинуватила українську сторону в «відкритті прицільного вогню».

"Так, учора в результаті скидання противником ВОГ з ударного БПЛА в районі населеного пункту Набережне загинув військовослужбовець "народної міліції ДНР", — заявила вона.

Як повідомляла "ДС", під час засідання ТКГ 9 вересня було досягнуто домовленості про інспекцію позицій ЗСУ поблизу населеного пункту Шуми Донецької області. Спочатку представники терористів "ДНР" підтвердили цю інформацію, а потім в Офісі президента заявили, що інспекцію позицій ЗСУ буде проводити ОБСЄ в присутності "представників сторін". Позиція Банкової викликала хвилю громадського обурення.

Пізніше стало відомо, що інспекцію скасовано. Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що спільну поїздку в Шуми було скасовано після того, як російська сторона висунула свої вимоги.

    Реклама на dsnews.ua