• USD 27.2
  • EUR 32.3
  • GBP 37.7
Спецпроєкти

На КПВВ "Оленівка" бойовики при огляді змусили людей знімати нижню білизну, — правозахисники

У понеділок, 7 червня, на блокпосту угруповання "ДНР" в Оленівці людей змушували роздягатися до нижньої білизни, а часом навіть знімати її

КПВВ "Оленівка"
КПВВ "Оленівка"
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили монітори благодійного фонду "Право на захист", що чергували на КПВВ "Новотроїцьке", передає "ДС" із посиланням на "Вільне радіо".

"Люди, що перетинають (лінію розмежування, — "ДС") з боку непідконтрольної території, повідомляють про дуже ретельний огляд на блокпосту "Оленівка". Жінок оглядають до нижньої білизни. Сьогодні (7 червня, — "ДС") люди нам розповідали, що їх навіть просили зняти нижню білизну. З чим це повʼязано, людям невідомо. Оглядають чоловіки: окремо немає жінок-військових, які проводили би такий огляд. Люди так схвильовані, що говорять: "Такого знущання, приниження ніколи не відчували", — розповіла представниця правозахисників.

Правозахисники також відзначають, що протягом останніх трьох тижнів у Донецькій області стало проходити більше людей в бік вільної української території.

«Дуже багато з них переїжджають на постійне місце проживання», — відзначають у БФ «Право на захист».

Прессекретар Держприкордонслужби в складі операції Обʼєднаних сил Ігор Лизогуб повідомив, що 7 червня через гуманітарний коридор «Новотроїцьке — Оленівка» в бік тимчасово непідконтрольної території проїхали 128 осіб і 26 одиниць транспорту. А в зворотному напрямку — 228 осіб і 34 машини.

Нагадаємо, бойовики відкривають "Оленівку" тільки по понеділках і пʼятницях. КПВВ "Станиця Луганська" пропускає людей щодня. Решта КПВВ не працюють. Ватажок "ДНР" Денис Пушилін 7 червня дав зрозуміти, що "ДНР" відкриє інші КПВВ ще дуже нескоро.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua