• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Добровольці "Буквар". Журналісти вирішили допомогти сільським бібліотекам

12 листопада 2021 року стартує новий проєкт сайту depo.ua "БукВар", у якому може взяти участь кожен небайдужий читач

Реклама на dsnews.ua

Факт: більшість сільських бібліотек сьогодні перебувають у жалюгідному стані — нових книг практично немає, на полицях стоять у кращому разі томи Великої радянської енциклопедії, але при цьому, на відміну від великих мегаполісів, у селах бібліотеки — це все ще дуже популярний сервіс. І дорослі із задоволенням беруть почитати щось із белетристики, і дітям за шкільною програмою більше літературу взяти ніде (закачати на iPadcAppleStore — не варіант).

Команда проєкту "ВеСело" сайту depo.ua після спілкування з Наталією Когут, бібліотекарем села Воскресинці Івано-Франківської області, вирішила просто допомогти одній окремо взятій бібліотеці: зібрати по змозі трохи книг і відвезти до села, бо коли діти трьох сіл передають один одному одну книгу за шкільною програмою, мабуть, це трохи неправильно. У процес миттєво включився весь Видавничий дім "Картель" — зібрали книжки, гарну сучасну літературу, що затребувана. Та ефект виявився навіть більшим, ніж очікувалося.

До акції захотіли долучитися й інші компанії, де співробітники теж почали збирати хороші книжки для бібліотеки, і стало зрозуміло, що одними Воскресинцями справа не обійдеться. Вирішальним чинником стало включення до процесу Надії Ратке, засновниці Міжнародної організації соціальної справедливості та просто хорошої людини.

З підключенням IOSJ  разова акція допомоги одній конкретній бібліотеці перетворилася на БукВар, ​​на проєкт, яким журналісти хочуть допомогти максимальній кількості сільських бібліотек у міру сил та можливостей. Як підключитися до проєкту, на яку допомогу розраховують, все докладно буде розказано 12 листопада у соціальних мережах та у матеріалі про першу поїздку.

    Реклама на dsnews.ua