• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Додаток для обходу блокування "Вконтакте" викрадав дані користувачів, — РНБО

Розширення VK Unblock, яке дозволяло обходити блокування російської соціальної мережі "Вконтакте", містило шкідливий код для викрадення даних акаунтів

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Національного координаційного центру кібербезпеки, який діє при Раді національної безпеки та оборони, передає "ДС".

"Розширення VK Unblock для браузерів Chrome, Edge містило шкідливий код для викрадення даних акаунтів Google (включаючи активність мобільних пристроїв, геолокацію, та ін.).

Дослідники з компанії Avast виявили, що вказане розширення, серед 28 інших, містило шкідливий код, який приховано збирав персональні дані користувачів та за командою з керуючого серверу міг змінювати інформацію на вебсторінках, включаючи результати пошуку", — йдеться в повідомленні.

Наразі відомо, що такі шкідливі додатки встановили понад 3 млн користувачів, основними з яких були жителі України, Франції та Бразилії.

Наразі це розширення заблоковане Google та Microsoft.

Нагадаємо, що 15 травня 2017 року указом пʼятого президента України Петра Порошенка від 15.05.2017 № 133 було уведене в дію рішення РНБО України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", згідно з яким на території України було заблоковано роботу ряду російських веб-ресурсів, зокрема соціальної мережі "ВКонтакті".

14 травня 2020 року указом президента Зеленського №184 ці санкції було продовжено.

    Реклама на dsnews.ua