• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Доктор Комаровський уточнив свій прогноз щодо завершення епідемії коронавірусу

Реклама на dsnews.ua

Епідемію коронавірусу в Україні буде завершено за умови того, що інфекцією перехворіють 60% населення країни, або при появі масової доступної вакцини

Про це відомий український педіатр Євген Комаровський повідомив, відповідаючи на питання читачів на своєму Telegram-каналі, передає "ДС".

"Коли більше 60% людей перехворіють або коли ми отримаємо недорогу безпечну вакцину. Ключове слово тут "недорога". А скільки доз вакцини знадобиться? Як швидко ми отримаємо доступ до неї або хоча б зможемо захистити групи ризику? За моїми розрахунками, якщо буде ефективна вакцина, то це все закінчиться до кінця 2022 року. А якщо не буде, то, швидше за все, теж закінчиться до кінця 2022 року ", — поділився він прогнозом.

За словами Комаровського, до кінця 2022 у нас буде факт колективного імунітету, а коронавірус стане тим захворюванням, до якого ми будемо ставитися точно так же, як до грипу.

"Він буде до нас приходити, викликати локальні спалахи, косити свої жнива з жертв. Швидше за все, саме так і станеться", — зазначає лікар.

Також він уточнив власний прогноз, який давав раніше.

"Я особисто був дуже впевнений, що все закінчиться до 1 травня, а якщо не пощастить, то до 1 червня. Але всі наші надії на ультрафіолет, відкриті простори, не спрацювали", — написав він у соцмережі.

Так, Комаровський зазначив, що всі переоцінили можливості контактної передачі вірусу ( "всі ці санітайзери, миття рук") і недооцінили вплив аерозольної передачі, можливості вірусу накопичуватися в повітрі.

"Знову-таки, ми забули про те, що прихід спеки зовсім не означає, що ми всі сидимо на вулиці під сонцем. Навпаки: це означає, що всі сидять по домівках і увімкнули кондиціонери. А кондиціонер ганяє по колу одне і те ж повітря ", — пише він.

Комаровський додав, що з цієї причини прогнозувати щось дуже складно.

"Я не вірю, і ніхто вже не вірить, що карантинні обмежувальні заходи здатні скільки-небудь принципово щось змінити ... І це буде тривати до тих пір, поки більше 60% населення, а може бути і більше 80%, вироблять антитіла", — вказав педіатр.

На його переконання, з урахуванням того, наскільки активно поширюється вірус зараз, процес вироблення колективного імунітету буде наростати дуже стрімко.

"Серйозний підйом захворюваності буде, принаймі, у наших краях, після початку опалювального сезону. Як тільки ми закриємося в приміщеннях, припинимо провітрювати і станемо обігріватися, тут же впаде вологість повітря, вірус буде цілодобово зберігатися в цьому повітрі, і буде хворіти більша кількість людей", — прогнозує доктор.

Нагадаємо, станом на ранок 11 жовтня в Україні було зафіксовано 261 034 лабораторно підтверджених випадки COVID-19, з них 4972 летальних, 113507 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 4768 нових випадків. Всього проведено 2 582 768 тестування методом ПЛР.

    Реклама на dsnews.ua