• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Долар продовжить зростання вище 28 гривень, — аналітики

Реклама на dsnews.ua

Протягом найближчого тижня очікується помірне зростання курсу долара до гривні

Про це сказав Максим Пархоменко, аналітик Альпарі, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"На міжбанку валюта може торгуватися через тиждень близько 28,20-28,25 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 28,0/28,20 грн", — сказав він.

Як зазначив аналітик, за минулий тиждень курс долара до гривні продовжив зростання. В середньому зростання котирувань склав 0.9% по всьому спектру ринку. Так, з минулої пʼятниці офіційний курс долара за даними НБУ зріс з позначки в 27,69 до 27,95, що склало близько 0,9%. Зростає ціна долара і готівковому ринку. Підсумком цей тижні став факт пробиття позначки у 28,00 гривень за долар. За підсумками пʼятниці готівковий ринок закриває тиждень на рівні в 27,95.

"Зростання долара до таких відміток робить цілком реальним тестування значень вище 28 гривень за долар. При цьому важливим фактором будуть дії учасників ринку, адже за фактом останнім часом НБУ не особливо активно бере участь в торгах на міжбанку, а це означає, що при досягненні позначки в 28 гривень за долар ЦБ не буде проводити інтервенції, що може викликати паніку на ринку, а це дозволить вирости вище до позначки в 28,50 ", — додав він.

Як писала "ДС", за прогнозами міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігоря Петрашко, до кінця поточного року американський долар в Україні коштуватиме близько 28 гривень.

    Реклама на dsnews.ua