• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Домострой від Міносвіти. Школярів вчать, що жінка повинна бути кокеткою, а чоловіки не помиляються

У Минобразованиия ратують за навчання підлітків сімейним цінностям
Фото: ukr.media
Фото: ukr.media
Реклама на dsnews.ua

Міністерство освіти України рекомендує школам впроваджувати програми формування сімейних цінностей, зокрема, це може бути курс на вибір або факультатив "Сімейні цінності". Відповідний лист МОН на початку цього тижня розіслало регіональним департаментам освіти.

Як зазначено в документі за підписом заступника міністра освіти і науки Павла Хобзея, "відповідно до Постанови Верховної Ради від 8 грудня 2015-го "Про рекомендації парламентських слухань на тему "Сімейна політика України - цілі і завдання" міністерство рекомендує в навчальних закладах продовжувати впровадження програми формування сімейних цінностей, сформованих на основі національно-культурної спадщини українського суспільства". До листа додається список літератури, якій представники міністерства пропонують користуватися при читанні курсу для учнів 8-9-х класів. Справедливості заради варто відзначити, що ініціатива не свіжа - подібні рекомендації МОН видає вже не перший рік. "ДС" ознайомилася з запропонованими посібниками і перенеслася в часи "Домострою". У цій книзі XVI століття зібрані правила, поради і настанови для родини - і як готувати їжу, і як в церкву ходити. Як випливає з "Домострою", зокрема, дружина повинна бути мовчазна і трудолюбива, а дочок необхідно вчити рукоділлю.

Через півтисячі років такі ж поради дають сучасні педагоги. Так, серед рекомендованої Міносвіти літератури - два навчально-методичних посібники. У вільному доступі є одне з них - "Сімейні цінності" для учнів 8-9 класів, перевидане в Івано-Франківську в 2014-му році (автори - Ст. Прыт, С. Тесленко, З. Охріменко, Л. Корецька). Автори посібника відзначають, що основні завдання курсу - прищепити свідомий підхід до створення сім'ї, сформувати думку про те, що всі члени сім'ї повинні постійно розвиватися, а також навчити школярів бути щасливими. Цілі, безумовно, благородні. І в посібнику є безліч корисних і раціональних тез, порад і прикладів. Між тим, в ньому ж зустрічаються такі сентенції, від яких сучасній людині (незважаючи на стать) впору хапатися за голову. Самий "смачний" розділ - про фемінності та маскулінності.

"Сьогодні у нас суспільство "мужніх жінок" і "жіночних чоловіків", - впевнені автори посібника. І, як результат такого страхітливого становища речей, - зниження статусу інституту сім'ї, все більший розвиток гомосексуальних відносин (формулювання збережена), збільшення захворюваності та злочинності.

Одним словом, не дай боже - всі баби в мужиків перетворяться, а мужики почнуть ходити в спідницях. А тому вчителі разом з батьками повинні виховувати хлопчиків чоловічі якості, а в дівчаток - жіночі. Так, українському підлітку розкажуть, що "чоловік - творець, який завжди прагне до новизни". Чоловік за версією укладачів посібника повинен бути великодушним, цікавим і хоробрим. Саме на ньому лежить обов'язок забезпечувати сім'ю, хоча автори методички з сумом визнають, що все менше сімей дотримуються цього принципу. А так рішуче не можна! Чоловік - добувач, креативщик, захисник і взагалі - гігант думки. Але не все так просто: "Розкриття чоловічих талантів і якостей сприяє жінка, яка знаходиться поруч". Як у старому анекдоті: "Поруч, я сказав!".

Про фемінність в методичці теж є розділ, правда, після його прочитання складається враження, що дівчаткам відразу після народження необхідно робити лоботомію. Все одно ніяких згадок про розумових здібностях жінок у посібнику немає. Навпаки: "якщо для чоловіка важливо затвердити реальну соціальну дійсність, то для жінки - створити зручну для себе реальність (іноді ілюзію). Тому дуже важливо, щоб чоловік опікувався душевним, емоційним і фізичним станом жінки".

Створила собі ілюзію - та сиди, радуйся. Хороший рада для 15-річних дівчаток. Але і це ще не все: "Завдання жінки полягає в тому, щоб подобатися чоловікові, і саме тому вона повинна намагатися бути привабливою для нього". На цьому, власне, можна було б закінчувати і бігти займати чергу на збільшення губ і епіляцію.

Реклама на dsnews.ua

Але авторів вже не зупинити. "Справжня жінка ніколи не сперечається, не доводить, не намагається керувати ситуацією, оскільки знає, що все у світі створене для неї, для реалізації її бажань і мрій. А швидкість реалізації її бажань залежить від якості простору, що вона формує повагою і любов'ю до себе і чоловіка, який втілює її бажання і мрії".

Апофеоз жіночності за версією авторів посібника, рекомендованого Міносвіти, виглядає так: "Жіноча гордість - це безмежна віра в людину й любов!" Пам'ятається, в 90-е призабута нині зірка шоу-бізу Таня Овсієнко співала: "Жіноче щастя - був би милий поруч, ну а більше нічого й не треба". Все, приїхали. Численна армія жінок-підприємців, науковців, чиновників вже пішла писати заяви на звільнення, щоб присвятити своє життя наведення краси для того самого, який втілить її бажання. Сиди собі вдома, створюй затишок і чекай черговий шуби або блендера - тут вже як затишок створила, так і воздасться. Адже, цитуючи посібник, "якщо жінка безмежно вірить в любов, вірить у свого чоловіка, підтримує його у всіх починаннях, то чоловік обов'язково "принесе додому мамонта", - в нашому випадку - гроші". А якщо не принесе - значить, погано стараєшся, адже "жінці слід усвідомити, що навіть якщо чоловік допустив помилку, то це не помилка, а лише досвід". Так і бачу картинку двох розмовляють освічених дівчат: "Людк, а Людк! А шо це твій - машину в карти програв?" - "Ой, та це у нього сезонне загострення досвіду".

Автори посібника "Сімейні цінності", до речі, дуже грунтовно підійшли до опису жіночих обов'язків. Так, у посібнику чорним по білому написано: жінка повинна відповідати за свій стан і наповнення загального простору любов'ю. "Це і підбирати штори на вікна, і доглядати за чоловіком, і з любов'ю подавати чай, і готувати їжу, і продумувати сімейного дозвілля", - вчать уткнувшихся в планшети школярів автори методички. Курси програмування і водіння? МВА і школи лідерства? Немає. Доля сучасної української дівчини - танці, співи, малювання, гра на музичних інструментах, в'язання та ліплення. І вишенька на торті: "якщо жінка хоче, то може ще й працювати, але так, щоб робота була творчою і допомагала їй розкривати свої жіночі якості". Треба терміново звернутися до ВР з вимогою скасувати гендерну квоту на 30% "жіночих" місць у списках партій на виборах різних рівнів - не для такої роботи наших школярок ростять. До речі, про жах, міністр освіти в Україні - жінка. У неї ж часу на штори і чай з плюшками явно не залишається!

Все це було б смішно, якби таким махровим сексизмом в XXI столітті не намагалися б готувати підростаюче покоління. Тим більше, посилаючись на національно-культурну спадщину українського суспільства. Адже історики і письменники неодноразово підкреслювали, що українки славляться незалежним характером і саме вони заправляють в будинку. У час, коли космічні кораблі борознять простори Всесвіту, а в Сербії в середній школі збираються ввести в основну шкільну програму програмування і бізнес/підприємництво, українські педагоги серйозно збираються розповідати підліткам, як дістати "принцесу", а дівчаткам пояснюють, що їх доля - кіндер, кюхе, кірхе. Сміючись над російськими скріпами, не варто забувати, що і в наших широтах санкціонованого державою мракобісся вистачає.

    Реклама на dsnews.ua