• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Допустили фатальну помилку: Спливли подробиці загибелі бійців "Альфа" на Донбасі

Реклама на dsnews.ua
Бійці спецпідрозділу "Альфа" СБУ, загиблі 1 грудня на Донбасі, допустили фатальну помилку під час спецоперації: вони підійшли занадто близько до позицій противника, тому їх помітили

Про це "Країні" повідомило джерело в Службі безпеки України, передає "ДС".

"Їм довелося швидко йти – підстрелити могли в будь-який момент, вони бігли. І реально натрапили на міну, на "нулі" майже все заміновано, один з групи просто під час бігу випадково відхилився від маршруту відходу", - розповіло джерело.

Виявилося, що спеціальна група складалася з трьох осіб. Дмитро Каплунов загинув одразу, а Денис Волочаев був дуже важко поранений, тому третій член групи прийняв рішення його рятувати.

"Тіло Каплунова забрати він фізично не міг. Але дотягнути Волочаева живим до наших позицій теж не вдалося", - повідомили в СБУ.

За словами офіцера, метою групи було з'ясувати надійшла напередодні інформацію про те, що з "того боку" на позиції сепаратистів зайшла російська станція радіоелектронної боротьби і там відбувається обладнання позицій для важкої артилерії.

"По суті, цей район – біля Старої Ласпы "сірий". Між позиціями ЗСУ та "ДНР" там досить велику відстань – понад півтора кілометрів. Тому цей "сірий" дільниця завжди вважався спокійним. Але напередодні за допомогою радіоперехоплення були виявлені незрозумілі шуми в ефірі, а інформатори з "того боку" повідомили, що на позиціях сепаратистів з'явилася якась нова техніка", - розповіло джерело.

Як повідомляла "ДС", раніше в штабі ООС повідомив, що диверсійно-розвідувальна група проросійських найманців намагалася проникнути в тил українських військ. Під час операції протидії був викликаний резерв, однак під час виконання бойового завдання двоє військових підірвалися на невідомих вибухових пристроях і померли на місці.

Пізніше стало відомо, що загиблі 1 грудня при виконанні бойового завдання на Донбасі військовослужбовці були офіцерами спецназу "Альфа" Служби безпеки України Денис Волочаев і Дмитро Каплунов.

Президент Володимир Зеленський дав посмертні звання Героїв України військовослужбовцям Денису Волочаеву (якого вже поховали) і Дмитру Каплунову, які загинули в зоні ООС.

Через тиждень після загибелі бійців бойовики "ДНР" передали Україні тіло Дмитра Каплунова.

    Реклама на dsnews.ua