• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Два академічні інститути заявили про ефективність "Протефлазіду" при COVID-19

Інститут епідеміології Громашевського НАМНУ та Інститут молекулярної біології НАНУ заявили про дослідження, що підтверджують ефективність препарату "Протефлазід" при COVID-19

Протефлазід
Протефлазід
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляється в інформаційному листі інститутів, розісланому по обласних департаментах охорони здоров'я та медичних науково-дослідних установах, текстом якого володіє агентство "Інтерфакс-Україна".

Згідно з ним, дослідження антикоронавірусної активності "Протефлазіду", які проводилися Інститутом епідеміології ім. Громашевського НАМНУ, були підтверджені в ході досліджень in vitro (на клітинних культурах) у Галвестонській національній лабораторії (США), Саарландському університеті (Німеччина), Ганноверській медичній школі (Німеччина), Лабораторії BSL3 CReSA (Іспанія).

"Проведені дослідження свідчать про високу специфічну противірусну ефективність препарату "Протефлазід" на коронавіруси людей (сезонний HCoV 229 E і пандемічний SARS-CoV-2) і тварин (ТГС). Показано, що мішенями дії "Протефлазіду" на SARS-CoV -2 є його РНК-полімераза і головна 3CL-протеаза (білки, блокування яких перешкоджає розмноженню вірусу), що є обгрунтуванням для подальшої розробки схем специфічної профілактики і лікування СOVID-19", — зазначено в повідомленні.

У 2020 році Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував ТОВ "Науково-виробнича компанія "Екофарм" на 3,2 млн грн за публікацію наукового звіту Інституту епідеміології Громашевського, назвавши її поширенням неправдивої інформації про ефективність препарату "Протефлазід" при лікуванні COVID-19. Суд першої інстанції скасував це рішення АМКУ, розгляд справи в апеляційній інстанції триває.

    Реклама на dsnews.ua