• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Ексначальник Генштабу ЗСУ розповів, чому у 2014 році згорнули десантну операцію в Криму

Реклама на dsnews.ua

Десантна операція, метою якої було щоб відбити Крим під час анексії 2014 року, була спланована, але не підготовлена належним чином, і її довелося згорнути

Про це йдеться у публікації на сайті "Радіо Свобода", передає "ДС".

Автори публікації стверджують, що українські військові готували секретну десантну операцію, щоб відбити Крим під час анексії 2014 року. На півострів планували перекинути найбільш боєздатні підрозділи ВДВ. Коли операція стартувала, в Криму на планових навчаннях вже перебувала розвідрота 25-ї повітряно-десантної бригади ЗСУ. Хотіли також перекинути розвідників з Кіровоградського полку спеціального призначення та 79-ї аеромобільної бригади з Миколаєва.

Причини згортання десантної операції пояснив у коментарі проєкту "Крим. Реалії" Михайло Куцин, який був начальником Генштабу Збройних сил України з лютого по липень 2014 року.

"Той захід було сплановано, але не було підготовлено. Ніяких у повітрі літаків не було. І для того, щоб їх відправити, треба було ще багато роботи зробити. Якби ми так, як вони хотіли, відправили, то у нас Луганськ був би набагато раніше. Для підготовки ще потрібен час. А коли їх уже треба було відправляти, то вже всі аеродроми були зайняті", — розповів Куцин.

Скасувати десантну операцію самостійно Михайло Куцин не міг, стверджують опитані журналістами військові. Згоду на це повинен був дати в 2014 році виконувач обов’язків президента України на той момент Олександр Турчинов. Раніше він розповідав, що повітряно-десантна операція в Криму 8 березня 2014-го "була недоцільною".

Як писала "ДС", ексзаступник секретаря РНБО Сергій Кривонос розповідав,що ще в січні 2014 року Генштаб підняв по тривозі боєздатні частини десантників і спецназівців. За планом Генштабу, елітні підрозділи повинні були витіснити російських військових із Криму.

    Реклама на dsnews.ua