• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Екс-керівник UNIT.City Макс Яковер очолив Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр"

Реклама на dsnews.ua
Виконавчу команду проекту створення Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» (BYHMC) очолив Макс Яковер, екс-керівник інноваційного парку UNIT.City

Про це повідомляє прес-служба Голокосту Меморіального центру "Бабин Яр".

"Після UNIT.City я задав собі питання - на що варто витратити наступні кілька років життя? Відповідь склався ось такий - великий проект, який зможе змінити нас до кращого. Змінити культуру на краще. І створення меморіального центру "Бабин Яр" відповідає моїй меті максимально. Я вдячний Наглядовій раді проекту за довіру", - розповів Яковер.

Він зазначив, що в рамках проекту буде створена нова й одна з найсильніших в країні культурна інституція, унікальний музейний комплекс світового рівня і світового значення.

"Музей має бути такого рівня, щоб мільйони людей зі всього світу приїжджали в Київ, в Бабин Яр. Бюджет більш ніж $ 100 млн. дозволить реалізувати це", - зазначив Яковер.

Але найважливіше, каже новий керівник виконавчої команди проекту, - це буде музей про Людину.

"Ми будемо вчитися працювати з трагедією, приймати її, пам'ятати її. Ми навчимося говорити про Голокост так, щоб кожен зміг пропустити цю трагедію через себе і при цьому - стати сильніше, світліше, тим краще. Будемо вчитися і вчити, тому що цей урок обов'язково потрібно вивчити заради себе самих і заради майбутнього", - підкреслив Яковер.

І додав, що саме зараз той час, коли такий проект є критично необхідним, адже вже через 5-10 років остаточно піде покоління останніх сучасників трагедії.

Основним партнером Яковера буде художній керівник проекту Ілля Хржановський, який також тільки що приєднався до команди. Ще одна суттєва кадрова новину - членом Наглядової ради Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" стала Нобелівська лауреатка з літератури Світлана Алексієвич.

У той же час Яковер висловив подяку команді, яка раніше працювала над створенням Центру.

"Ми не починаємо з нуля. Над проектом працювала команда, яка вирішила частину земельних питань, підготувала історичний наратив, який ми зараз вивчаємо. Я хочу подякувати за це фундамент для створення музею", - сказав Яковер, додавши, що набирає команду і буде окремо повідомляти, кого шукає в першу чергу.

Довідка
Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" (BYHMC) - некомерційна освітня організація, мета якої гідно вшанувати пам'ять 100 000 жертв трагедії Бабиного Яру, побудувавши інноваційний меморіальний центр у Києві.

Центр проводить дослідницьку діяльність та реалізує низку освітніх програм і проектів з метою збереження і вивчення історії Голокосту. Організація заснована в 2016 році до 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру за ініціативою мера Києва Віталія Кличка.

До складу Наглядової ради Центру входять: Натан Щаранський, Голова; Герман Хан, Заступник голови; Павло Фукс; Ірина Бокова; Світлана Алеквиевич; Святослав Вакарчук; Рабин Яків Дов Блайх; Олександр Кваснєвський; Рональд Лаудер; Володимир Кличко; Джо Ліберман; Віктор Пінчук; Йошка Фішер; Михайло Фрідман.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до Мирона Василіку, директор з комунікацій: + 380-50-312-0121

    Реклама на dsnews.ua