• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Експерти визнали нікчемними експертизи МВС у справі Шеремета

Реклама на dsnews.ua
Захист підозрюваного у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета Яни Дугарь опублікувала висновки фахівців, які стверджують, що експертизи, надані слідством, не можуть бути доказами в суді

Про це йдеться на сторінці у Facebook адвокатського об'єднання OK LEGAL Оріховський і Коломієць, передає "ДС".

"Ось частина документа, яким повністю знищено єдиний "доказ" від МВС по справі Шеремета - т. зв. експертиза ходи і портретна експертиза. Це рецензія від фахівців-вчених з криміналістичних експертиз з більш ніж 30-річним досвідом, які дорожать репутацією і незалежні від МВС", - йдеться в повідомленні.

Згідно з висновком фахівців, експертиза МВС "неповна, необ'єктивна, не може служити доказом". Відзначається, що відеозаписи камер спостереження не дають можливості досліджувати інтонаційно-мовленнєву складову невербальної поведінки суб'єктів.

Психологічна експертиза від МВС, йдеться в документі, досліджувала чисто рухові характеристики, які, як стверджується самі по собі, взагалі не можуть бути предметом психологічної експертизи.

Залучені стороною захисту фахівці також наполягають, що в портретній частини експертизи пропущений цілий етап методики дослідження. Вони також стверджують, що зображення порівнюваних осіб мають різні розміри і відтворені у різних ракурсах.

"Незалежні експерти вважають експертизу від МВС необґрунтованою, неповної та необ'єктивною, не відповідає закону "Про судову експертизу", КПК. Такої, яка, на їх думку, не може служити джерелом доказів по справі", - сказано в повідомленні адвокатського об'єднання.

Адвокат Віталій Коломієць повідомив, що рецензію на експертизу МВС склали фахівці-вчені з криміналістичних експертиз з більш ніж 30-річним досвідом, які дорожать репутацією і незалежні від МВС". При цьому він відмовився називати їх імена. В кінці документа зазначено, що дослідження проводилося двома судовими експертами вищого кваліфікаційного класу. Дослідження експертиз завершено 9 січня, а 13 було передано стороні обвинувачення та суду.

Як повідомлялося, 8 січня Київський апеляційний суд залишив Дугарь під цілодобовим домашнім арештом. Колегія суддів змінила місце реєстрації Дугарь з селища Гвардійського Дніпропетровській області на Київ. 15 січня на суді з розгляду клопотання про зміну запобіжного заходу Дугарь захисники заявили, що у них є ще кілька свідків і попросили суд перенести засідання. Суд відклав розгляд клопотання до 12:30 17 січня.

    Реклама на dsnews.ua