• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Естонський співвласник Sky Mall Хіллар Тедер був засуджений за хабар, - ЗМІ

Співінвестор київського торгового центру Sky Mall, естонський бізнесмен Хіллар Тедер був засуджений за хабарництво у себе на батьківщині в Естонії

Реклама на dsnews.ua

Згідно з матеріалами судової справи, Хіллар Тедер був визнаний винним у хабарі мерові Таллінна, лідерові Центристської партії Едгару Савісаару. Про це повідомляє «Апостроф».

Тедер уникнув покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років, оскільки прийняв рішення співпрацювати зі слідством. Він повністю визнав свою провину і виплатив штраф в розмірі 200 тисяч євро.

Кримінальну справу проти Тедера було заведено після того, як він, його дружина і син хотіли обміняти свою нерухомість в Таллінні на нерухомість, яка належить місту. Але Тедер не пішов формальним і законним шляхом, щоб домогтися бажаного.

 

Фінансовий секретар Центристської партії Естонії і голова Талліннських міських зборів Калев Калло запропонував виступити посередником між Тедером і мером Таллінна, щоб міська влада без проблем вирішили справу про обмін нерухомістю.

«Калло і мер Таллінна зустрілися в кабінеті мера. У матеріалах суду є аудіо-записи їхньої розмови, на яких чутно, як Калло переконує Савісаара віддати Тедеру міську нерухомість в обмін на гроші, яких партії дуже не вистачало для проведення передвиборної рекламної кампанії. Під час зустрічі Тедера, Калло і Савісаара всі троє придумали схему виплати хабара: Тедеру запропонували видати фіктивну позику компанії Midfield на чолі з давнім рекламістом Центристської партії Пааво Петтай. І Тедер зробив це, але попався на дрібниці», — йдеться в матеріалі.

Як зазначає автор статті, Тедер був упевнений, що все залишиться в секреті і став жертвою чи то незнання законів мером Таллінна і керівництвом Центристської партії, чи то сліпої віри в їхню безкарність. Однак зʼясувалося, що за законами Естонії таке фінансування рекламної кампанії партій заборонено. Партії можуть брати позики лише в кредитних установах. Після обшуків у себе вдома і після тривалого публічного судового процесу Савісаар і Тедер були визнані винними. Мер естонської столиці уникнув вʼязниці через своє слабке здоровʼя і вік, а Тедер виплатив великий штраф. Якщо він буде замішаний хоча б в ще одній корупційній справі, його чекає тривале тюремне увʼязнення.

Раніше ЗМІ повідомляли про те, що естонський бізнесмен Хіллар Тедер має тісні звʼязки з Росією, бізнес в Криму, був звинувачений в дачі хабара в Естонії, а також численних банкрутствах.

    Реклама на dsnews.ua