• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Фахівці підрахували, скільки жінок в українській політиці

На сьогодні в Україні жінки становлять трохи більш ніж половину населення, але у представницьких органах наразі ще перебувають у меншості

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі суспільної мережі "ОПОРА", інформує "ДС".

Як зазначається, з 422 народних депутатів у Верховній Раді IX скликання 335 чоловіків та 87 жінок, що становить 79,4% та 20,6% відповідно. Це найбільший відсоток жінок у парламенті за всі попередні скликання.

"13% жінок-голів парламентських комітетів та жінок-очільниць міністерств. З 23 парламентських комітетів жінки очолюють лише 3 (Іванна Климпуш-Цинцадзе у Комітеті ВР з питань інтеграції України до Європейського Союзу, Анастасія Радіна у Комітеті ВР з питань антикорупційної політики, Галина Третьякова у Комітеті ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів), що становить 13%. Ідентична ситуація й у Кабінеті міністрів України: серед 23 членів лише 3 жінки, а це 13% (віцепремʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, міністр соціальної політики України Марина Лазебна, міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна)", — йдеться у повідомленні.

В "ОПОРі" підрахували, що 36,2% жінок було обрано на місцевих виборах 2020 року. "В обласних радах майже 27,4% обраних депутатів є жінками; в районних – 34,1%; у радах громад із кількістю виборців понад 10 тисяч – 33,9%, у громадах із кількістю виборців до 10 тисяч – 41,7%. Проте найнижчий відсоток жінок є серед обраних міських, селищних та сільських голів – 16,8%. Серед них найбільше представництво жінок серед сільських голів – 21,3%. Серед селищних голів цей показник складає 16,5%, а серед міських голів лише 9,3%", — зауважили в мережі.

"На сьогодні в Україні жінки становлять трохи більш ніж половину населення, але у представницьких органах, як бачимо, наразі ще перебувають у меншості. Виборчий кодекс закріпив обовʼязкове дотримання гендерної квоти під час формування партійних виборчих списків. Сподіваємось, що цей інструмент надалі також зможе допомогти жінкам реалізувати своє право на рівний доступ до політики", — резюмували представники "ОПОРи".

Нагадаємо, 8 березня в Україні та багатьох країнах світу відзначають Міжнародний жіночий день.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua