• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Фаріон відреагувала на пропозицію Потураєва визнати "українську руську мову"

Реклама на dsnews.ua

Скандальна активістка, борчиня за українську мову Ірина Фаріон відреагувала на пропозицію нардепа від "Слуги народу" Микити Потураєва визнати "українську руську мову"

Думка колишнього нардепа від ВО "Свобода" прозвучала в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

Нагадаємо, раніше Потураєв говорив, що російська мова в Україні не є класичною літературною і її слід називати "українською руською мовою".

"Я зазвичай не коментую ідіотичних заяв. Абсолютно неадекватні істоти можуть говорити такі речі. На тему руської мови, руська мова — це власне українська мова, тому що спочатку наша держава називалася Русь. Ніколи вона не називалося Київською Руссю, а називалася Русь. Саме ця руська мова з XIV до XVI століття виконувала функцію державної мови, поки не трапилася Люблінська унія, яка привела тоді до колосальних мовних змін", — заявила на це Фаріон.

На думку Фаріон, Потураєв "очевидно ніколи не вчив української історії і не володіє термінологічним апаратом".

"Вивчення української мови, а саме історичне визначення як руської мови — це типовий етноатрибутив, який виключно характерний для нашого українського культурно-політичного простору. Інша справа, що на початку XVIII століття була така людина на прізвище Петро I — украв у нас в 1721 році назву Русь і забрав собі для назви своєї держави грецький варіант "Росія" з наголосом на першому складі. І сталася плутанина термінів. Тобто московити не мають ніякого відношення до терміну Русь і "руський". Тому що Русь і руський — це наша давня історична назва", — заявила вона.

На питання, чи може російськомовна людина бути патріотом України, Фаріон відповіла: "Російська мова в Україні — це наслідок окупації України Росією. Російськомовні люди в Україні — це основні трофеї Путіна".

    Реклама на dsnews.ua