• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Філарет чекає дарування автокефалії з Москви, - Зоря

Реклама на dsnews.ua

Почесний патріарх Православної церкви України, предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет чекає дарування автокефалії від Московського патріархату

Таку думку висловив представник ПЦУ архієпископ Євстратій (Зоря) в коментарях під своїм повідомленням у Facebook, інформує "ДС".

"Він впевнений, що найближчим часом Москва дасть справжню автокефалію УПЦ (мається на увазі УПЦ МП, — прим. "ДС")", і Патріарх Філарет буде "Патріархом цієї справжньої автокефальної церкви". Для цього потрібно лише "дочекатися" і "не поступатися", — висловився архієпископ.

Крім того, Євстратій заявив, що почесний патріарх Філарет хотів отримати задоволення апеляції (зняття анафеми від РПЦ і Томос), а подальший розвиток ситуації його, як виявилося, не турбував.

"Тобто, всі проблеми, які у зв'язку з цими актами мав і має Вселенський Патріарх, всі напади Москви — це "його проблеми". "Отримаємо Томос — поставимо крапку", — це слова Патріарха Філарета. А як втілити все в життя у стосунках із рештою церков, то "не його проблема", — написав архієпископ ПЦУ, назвавши це "непривабливою позицією".

"Він мав всі можливості бути справді Почесним Патріархом, не очолювати церкву формально, але бути старцем-наставником, до авторитетної думки якого всі прислухаються. А він вирішив, що головне — це керівна посада, що Томос і рішення Собору треба просто викинути в смітник, а слухати лише його.

"Доки я живий, слухайте мене, а далі робіть, що хочете", – теж його слова. Тобто він розколе заново церкву, розсваритися з Константинополем заради куколя (головний убір патріархів. – Ред.) і того, щоб "померти Патріархом", а далі вже всі ви розгрібайте завали після такої діяльності", – підсумував Євстратій (Зоря).

Він пояснив, що Філарет не міг очолювати відновлену церкву, бо тоді б жодна інша церква не визнала б ПЦУ: "Під час візитів делегації Вселенського Патріарха до предстоятелів всі помісні церкви заявили, що вони в жодному разі не визнають Томос про автокефалію, якщо помісну церкву очолить Патріарх Філарет".

Нагадаємо, 5 січня виповнилося два роки з дня підписання Вселенським патріархом Варфоломієм Томоса про автокефалію об'єднаної Православної церкви України (ПЦУ).

    Реклама на dsnews.ua