• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Філарет про війну на Донбасі: Ми будемо раді, якщо росіяни будуть жити на цій землі

Реклама на dsnews.ua

Патріарх Філарет заявив, що вважає росіян братами і не проти, щоби вони жили на Донбасі

Про це він сказав в інтервʼю PavlovskyNews, передає "ДС".

Філарет упевнений, що президент Володимир Зеленський відстоює позиції України і не має наміру віддавати ні шматочка української землі. За словами патріарха, припинення вогню — не капітуляція, а необхідний етап для відновлення "справедливого миру". Але за цим повинні послідувати подальші дії, а саме: звільнення Донбасу від російських військ і проведення виборів відповідно до законів України. Справедливий мир у трактуванні патріарха Філарета – це повернення Донбасу і Криму.

Але Філарет зазначає, що Росія і його маріонетки не поспішають робити відповідних дій. За його словами, терористи стріляють, щоб Україна визнала їх стороною конфлікту і вела переговори безпосередньо з ними, а не з Росією. Але на думку Філарета, цього не буде.

«Це наша земля, не їхня», — каже патріарх.

Зазначимо, що сам він народився на Донбасі.

Філарет заявив, що на сході немає жодного неукраїнського села. Але в містах, на шахтах і заводах у часи індустріалізації Донбасу оселилося дуже багато представників інших національностей, в тому числі і росіян. І вони, на думку патріарха Філарета, повинні бути вдячні за те, що Україна прийняла їх.

Патріарх стверджує, що Донбас – це українська земля. Але не виключає, що там можуть жити і росіяни: «Ми будемо раді, якщо росіяни будуть жити на цій землі. І жити з нами як брати».

    Реклама на dsnews.ua