• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Філарет просить Зеленського посприяти отриманню нового Томосу

Почесний патріарх ПЦУ Філарет, який не визнає цей статус і називає себе предстоятелем Української православної церкви Київського патріархату та патріархом Київським і всієї Руси-України, просить президента Володимира Зеленського звернутися з вимогою до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання нового Томосу для України

Володимир Зеленський і Філарет
Володимир Зеленський і Філарет
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві на сайті УПЦ КП, передає "ДС".

"Духовенство і віруючі Української Православної Церкви Київського Патріархату з радістю вкотре вітатимуть, як гостя, Його Святість Патріарха Варфоломія на українській землі в разі, якщо він, під час свого візиту, вручить Томос про надання Українській Православній Церкві статусу Патріархату", — сказано в повідомленні.

За словами Філарета, це буде довгоочікуваним актом справедливості стосовно українського народу і "забезпечить реальну автокефалію нашої Церкви".

"Звертаюся до президента України Володимира Олександровича Зеленського та представників української влади з проханням, напередодні візиту, поставити перед Його Всесвятістю Патріархом Варфоломієм питання надання нового Томосу, який би повністю відповідав тому історичному місцю і значущості, яку грала і грає Українська Церква у світовому Православʼї", — підкреслив Філарет.

Нагадаємо, у жовтні 2020 року почесний патріарх Православної церкви України, патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив, що Томос про автокефалію ПЦУ суперечить православʼю.

Як повідомляла "ДС", Вселенський патріарх Варфоломій приїде до України, щоб взяти участь в урочистостях з нагоди 30-річчя незалежності.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua