• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

ФСБ планувала геноцид: на Луганщині бойовик готував диверсію на хімзаводі (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua
Колишній бойовик "ЛНР", який був завербований ФСБ Росії, готував диверсію на території ПРАТ «Сєвєродонецьке об'єднання Азот»

Про це йдеться у повідомленні Офісу генерального прокурора, передає "ДС".

За даними слідства, громадянин України проходив військову службу в лавах так званої "народної міліції ЛНР" і з 2018 року був завербований співробітниками ФСБ Росії. Виконуючи поставлене спецслужбою завдання за вчинення диверсії на території Луганської області, він перетнув лінію розмежування і прибув в Сєвєродонецьк, де в обумовленому схроні взяв заздалегідь приготовлені засоби ураження - дві одиниці РПГ-22.

Встановлено, що диверсант планував здійснити підрив двох резервуарів з аміаком на території ПРАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот", яке віднесено до об'єктів 1 ступеня хімічної небезпеки. Метою диверсії було спричинення екологічної катастрофи і масове знищення жителів Луганської області. На момент замаху на вчинення диверсії в ємностях зберігалося 3500 т аміаку.

Співробітники Прокуратури Луганської області та СБУ у ході спецоперації 7 липня 2020 року відвернули вчинення диверсії. Терорист був затриманий (год . 3 ст. 15, ст. 113 КК України). Проводяться невідкладні слідчі дії, вживаються заходи щодо встановлення всіх обставин скоєння злочину.

Як повідомляла "ДС", біля залізниці під Волновахою знайдений небезпечний диверсійний схованку.

    Реклама на dsnews.ua