• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Футбольному арбітру винесли попередження за мову країни-агресора на полі

Українська асоціація футболу винесла попередження арбітру Миколі Кривоносову за недотримання закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної"

Реклама на dsnews.ua

Уповноваженому із захисту державної мови були передані матеріали перевірки, проведеної Комітетом з етики і чесної гри УАФ, інциденту, який мав місце під час матчу 15-го туру Української Прем’єр-ліги ФК "Львів" (Львів) — ФК "Колос" (Ковалівка) за участі вже екстренера львів’ян Віталія Шумського та четвертого арбітра матчу Миколи Кривоносова.

"За результатами перевірки, проведеної Комітетом з етики та чесної гри УАФ, було встановлено, що четвертий арбітр матчу дійсно не спілкувався державною мовою відповідно до вимог ст.34 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Йому та організаторам змагань Комітет виніс попередження та нагадав про необхідність неухильного дотримання вимог ст.34 мовного закону", — йдеться у матеріалах перевірки.

Також в УАФ підкреслили, що "єдиною й безпосередньою підставою попередження головного тренера ФК "Львів" Віталія Шумського був систематичний вияв незгоди з рішенням бригади арбітрів матчу, що є порушенням правил гри IFAB".

В пресслужбі уповноваженого із захисту державної мови також нагадали, що відповідно до статті 34 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", спортивні заходи, у тому числі міжнародні, проводяться в Україні державною мовою. Державною мовою виконуються інформаційні та інші оголошення під час проведення спортивного заходу, виготовляються вхідні квитки та інша інформаційна продукція про спортивні змагання. Під час міжнародних заходів оголошення, написи на вхідних квитках та інша інформаційна продукція можуть також дублюватися іншими мовами.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua