• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Гарячка Західного Нілу в Україні: у ЦГЗ розповіли, в якому регіоні виявили найбільше випадків

Влітку 2021 року в Україні зареєстрували п’ять випадків захворювання на гарячку Західного Нілу

Найбільше випадків зафіксували в Бучанському і Фастівському районах Київської області
Найбільше випадків зафіксували в Бучанському і Фастівському районах Київської області / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Центру громадського здоровʼя, передає "ДС".

Три з випадків зафіксували в Бучанському і Фастівському районах Київської області (жінки 33, 56 і 90 років), один ‒ на території Запорізької області (дівчинка 12 років). Також на Київщині зареєстровано завезений випадок гарячки Західного Нілу з міста Дуала, Республіки Камерун (чоловік 25 років). 

"Джерелом місцевих заражень, ймовірно, є дикі перелітні птахи, що мешкають на воді чи навколо неї. Також вірус передається через укуси комарів та кліщів", — зазначають у ЦГЗ. 

Медики нагадують, що до природних осередків гарячки Західного Нілу в Україні належать території Північно-Західного Причорноморʼя (Крим, Одеська, Миколаївська, Херсонська області), а також східні та західні області.

Сприйнятливість людини до недуги є високою, однак переважають безсимптомне інфікування вірусом і легкі гарячкові форми захворювання. Проте у 20% заражених розвивається грипоподібне захворювання з різким підвищенням температури, головним болем, болем у горлі, мʼязах, суглобах і спині, слабкістю, нудотою і діареєю. Можуть бути також висипання на тілі, збільшення печінки та селезінки, ураження нервової системи — менінгіт, енцефаліт, ознаки ураження головного мозку (розлади свідомості, парези, паралічі). Вакцин для людей поки немає.

Задля профілактики медики радять протягом літа та осені користуватись репелентами, під час роботи на відкритій місцевості біля водойм — використовувати захисний одяг. 

Як писала "ДС", у Чернівецькій області в одному з дитсадків зафіксували спалах коронавірусної хвороби.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua