• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Всеукраїнське дослідження жінок: Стало відомо, з якими стереотипами доводиться стикатися більшості українок

Реклама на dsnews.ua

79% українок стикалися особисто або чули від знайомих про гендерну нерівність. Більшість українок вважає, що гендерна рівність забезпечується тільки на рівні громадянських прав і свобод: можливість голосувати, працювати, вчитися в однакових умовах. При цьому в звичайному житті жінки стикаються з утиском і стереотипами стосовно себе

Такі результати містяться у "Всеукраїнському дослідженні жінок", проведеному на замовлення компанії Avon.

Найпоширенішими зі стереотипів виявилися наступні:

  • Жінка повинна бути прив'язана до будинку і до своєї сім'ї: виховувати дітей і доглядати за членами сім'ї, при цьому чоловік може цього не робити. Жінка несе відповідальність за всі побутові справи (44% стикалися зі стереотипом)
  • Жінка повинна бути моногамне, тоді як чоловік може бути полігамії. Провини чоловіки виправдовуються, а жінки — засуджуються
  • Жінка сприймається як більш слабка і менш розумна — вона не може займати керівні пости і високоінтелектуальні посади (28% заявили, що жінкам потрібно прикладати більше зусиль, 25% — у чоловіка більше шансів отримати роботу). Чоловіків частіше беруть на роботу, тому що жінки змушені брати лікарняні через хвороби дітей і декрет (30% жінок заявили, що їх лають за лікарняні). Жінкам платять менше (35% стикалися)
  • Жінка завжди повинна бути приваблива і доглянута, при цьому не повинна гуляти з друзями, ходити на вечірки, — для неї це неприйнятно, а для чоловіка — норма. Існує стереотип, що жінка не вміє водити автомобіль

Відзначається, що найчастіше сучасним українкам доводиться стикатися з нерівністю в професійній сфері. Незважаючи на те, що роботу визнають індивідуальним вибором кожної, українки згодні з тим, що жінка повинна працювати. Жінки побоюються не викрити свій потенціал, зануритися в депресію від відсутності самореалізації якої фінансової та психологічної залежності.

Частина стереотипів у професійній сфері жінки підтримують і самі: більше половини (57%) жінок вважає, що чоловік повинен заробляти більше жінки, 69% згодні, що існують "чоловічі" і "жіночі" професії. Переважна думка: жінка повинна заробляти стільки, скільки може, і скільки потрібно на особисті витрати. Чоловікові важливо заробляти більше для підтримки впевненості в собі. Ті, хто надають менше значення фінансів в сім'ї, все одно говорять про головування чоловіка в інших сферах. При цьому молоді українки менш схильні до гендерного поділу професій і частіше говорять про рівноправність статей.

Серед стереотипів українок — також страх виходу на роботу з маленькою дитиною. Багато хто впевнений, що ранній вихід і пріоритет кар'єрі призводить до почуття провини або жалю за втраченим часом. При цьому кожна третя жінка на перше місце у своєму житті ставить дітей і лише 32% жінок ставлять себе на перше місце. Батьки і чоловік для українок частіше на другому і третьому місці. А 14% жінок ставлять себе навіть нижче п'ятого місця.

"Всеукраїнське дослідження жінок" було проведено компанією Kantar на замовлення Avon в липні 2020 року з метою визначити найбільш значущі для українок можливості і перешкоди, — щоб допомогти їм. В опитуванні взяли участь 1000 респонденток, жінок 18-65 років, представлених репрезентативно населенню України за віком, регіоном, типом населеного пункту.

    Реклама на dsnews.ua