• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Голова Чернівецької ОДА заявив, що область поки не може вийти з "червоної" зони

Ситуація з рівнем госпіталізації пацієнтів з коронавірусом поки не дозволяє Чернівецькій області вийти з "червоної" зони карантину

Сергій Осадчук
Сергій Осадчук
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук під час брифінгу 13 квітня, передає "ДС".

Він розповів, що за останні три тижні ситуація з захворюваністю на COVID-19 стабілізувалася, проте "різкого поліпшення немає". Так, медики Чернівецької області щодня фіксують понад 100 випадків госпіталізацій, що не дозволяє регіону покинути "червону" зону.

"Тому говорити про різке поліпшення ми не маємо ще підстав", — сказав Осачук, зазначивши, що найгірша епідеміологічна ситуація залишається на території Вижницького району та міста Чернівці.

"Хоча, тут є відмінність. У порівнянні з картиною, яку ми спостерігали минулого тижня, у Вижницькому районі маємо істотне поліпшення ситуації — майже на 40%. У той же час на території міста Чернівці, в порівнянні з минулим тижнем, у нас погіршення ситуації на 24%", — уточнив глава ОДА.

За його словами, причиною такої ситуації є "занадто поширена толерантність до так званої "забороненої діяльності" в рамках "червоної" зони.

"Все це через ставлення людей до ситуації. Робота "Калинівського ринку", прогулянки на вулиці Кобилянської дають свої результати", — підкреслив Осачук.

Крім того, небезпечною через поширення COVID-19 є ситуація на території Сокирянської громади, де "щільно заповнені інфекційне і реанімаційні відділення", а хворих з Сокирянської громади будуть госпіталізувати в лікарні сусідніх районів.

Глава області додав, що навчання в школах буде дистанційним мінімум до 23 квітня, незалежно від того, чи вийде регіон з "червоної" зони. Таке рішення було прийнято, щоб "не спровокувати ще одну хвилю коронавірусу в області", пояснив чиновник.

Нагадаємо, раніше заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що найближчим часом з "червоної" в "жовту" зону перейдуть Чернівецька та Чернігівська області.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua