• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Глава Інституту нацпам'яті побачив у заворушеннях 9 травня "хороший сигнал"

Заходи з нагоди Дня перемоги над нацизмом 9 травня пройшли спокійно, незважаючи на окремі бійки і правопорушення

Реклама на dsnews.ua

Про це сказав директор Українського інституту національної памʼяті Антон Дробович в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

Глава інституту зазначив, що кожен сам вибирає дату для святкування.

"Ми демократична країна, і необовʼязково, щоб всі однаково ставилися до свята. Різні люди можуть вибирати ті моделі вшанування, які їм ближче, тим більше що у нас в країні є і 8 травня — День памʼяті та примирення, і 9 травня — День перемоги над нацизмом", — сказав Дробович.

Також він зазначив, що конфлікти навколо 8 та 9 травня — це справа рук політиків, і добре, що ці дні проходять в Україні все більш спокійно.

"Що стосується конфліктності, то для такої великої країни, як Україна, ще й з огляду на те, що багато політиків намагаються розгойдувати протистояння на темі Другої світової війни, така кількість порушень і відносно спокійний характер акцій — це оптимістичний сигнал. Безкомпромісно і чітко повинен працювати закон: ніяких нацистів, ніяких комуністів", — сказав Дробович.

Як повідомляла "ДС", 9 травня в Україні пройшло понад 700 заходів, присвячених річниці перемоги над нацизмом. Поліцейські склали 22 адміністративних протоколи та завели 13 кримінальних проваджень. Більшість порушень стосувалися використання забороненої символіки.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua