• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Голова Мінприроди пояснив, чому Київ потрапив до трійки міст світу з найбруднішим повітрям

Реклама на dsnews.ua

Київ періодично лідирує в списку міст світу з найбруднішим повітрям через погану організацію дорожнього руху в столиці

Про це повідомив міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський, відповідаючи на питання про забруднення атмосферного повітря в столиці, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

"Існує два види джерел викидів забруднюючих речовин в повітря. Це стаціонарні джерела — промисловість, так звані труби. І пересувні джерела — всі види транспорту. Чому Київ має поганий стан атмосферного повітря? Тому що в ньому багато транспорту, а ще транспорт стоїть в пробках. Дорожній рух далеко від "розумного", — сказав він.

При цьому міністр радить вирішувати проблему пробок.

"Необхідно вирішувати проблему з паркуванням. У всіх містах в світі, де немає належної організації дорожнього руху, така ситуація. Таким чином, питання організації дорожнього руху — першочергові", — підкреслив він.

За словами Абрамовського, стаціонарні підприємства не є основною причиною забруднення повітря. До того ж столичний сміттєспалювальний завод "Енергія" зовсім скоро буде модернізований.

"Київ — це в більшості своїй не про стаціонарні джерела. Так, існує Дарницька ТЕЦ, завод "Енергія", але там зараз під нашим тиском і свідомістю власників проводяться природоохоронні заходи, встановлюються ефективні фільтраційні установки. До речі, по заводу "Енергія" пройшов тендер, і на підприємстві буде встановлено сучасне обладнання, питання по стаціонарних джерелам викидів буде практично знято", — уклав він.

Нагадаємо, в жовтні 2020 року Київ опинився в трійці найбільш забруднених міст в світі за даними сайту Iqair, який відстежує рівень забруднення повітря в режимі реального часу.

    Реклама на dsnews.ua