• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Глава Національної медичної палати заявив, що вакцину Moderna не зареєстровано в Україні

Вакцину від коронавірусу Moderna станом на сьогодні не зареєстровано в Україні

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це виданню Страна повідомив глава Національної медичної палати України Сергій Кравченко, передає "ДС".

За його словами, цей препарат навіть не подавали на реєстрацію в Україні. Цю інформацію Кравченкові підтвердили в Державній службі з лікарських засобів і контролю наркотиків, а також у Державному експертному центрі МОЗ в особистій бесіді.

"Там відповіли, що вакцину Moderna для проведення реєстрації ніхто не подавав! Ні компанія Moderna, ні уповноважена їй особа", — заявив Кравченко.

У той же час у МОЗ стверджують, що вакцина Moderna завезена як гуманітарна допомога згідно зі ст. 17 Закону України "Про лікарські засоби" щодо процедури ввезення незареєстрованих ліків в Україну. Однак у випадку з Moderna ця процедура порушена, стверджує Кравченко.

"Є процедура ввезення незареєстрованих лікарських засобів згідно з Законом "Про лікарські засоби ". Але вона теж порушена, так як немає документів на вакцину та інструкції доступною мовою — тобто, українською", — заявив Кравченко.

Він уточнив, що наказу МОЗ про затвердження інструкції вакцини Moderna українською мовою немає. Так само, як немає постанови Кабміну і Міністерства охорони здоров'я про введення в обіг вакцини Moderna на підставі поданих виробником документів.

Нагадаємо, Єврокомісія схвалила використання на території Євросоюзу вакцини від коронавірусу компанії Moderna ще 6 лютого.

Як повідомляла "ДС", 2 липня МОЗ України зареєструвало вакцину Janssen (Johnson & Johnson) проти COVID-19 для екстреного медичного застосування.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua