• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Глава Житомирщини похвалився викоріненням незаконного видобутку бурштину в регіоні

Реклама на dsnews.ua

Голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко заявив, що в області немає незаконного видобутку бурштину

Про це він сказав сказав він в інтервʼю Інтерфакс-Україна, опублікованому в понеділок, 7 вересня, передає "ДС".

"Коли прийшов на посаду, мене представляли, я отримав кілька завдань. Одна з них — бурштин. Я хочу офіційно заявити: незаконного видобутку бурштину зараз в Житомирській області немає! Я щиро вдячний колегам-правоохоронцям, які принципово підійшли до цього питання, і ми подолали це ганебне явище в Житомирській області ", — зазначив Бунечко.

За словами губернатора, зараз Держгеокадастр готує 23 ділянки, які виставлять на аукціон.

Глава ОДА також додав, що в кінці 2019 року набрав чинності закон, що регламентує видобуток бурштину.

"І це дасть можливість легалізувати незаконний видобуток бурштину. Моя думка, як громадянина, що, наприклад, зазначені 23 ділянки куплять точно не ми з вами, а ті, хто раніше його нелегально добував, — легалізувавши отримані кошти, викуплять ті ділянки. І будуть робити все по закону, щоб не залишати кратери, а проводити рекультивацію земель, отримувати законно доходи, платити податки ", — підсумував Бунечко.

Нагадаємо, в серпні силовики вилучили понад 200 кг бурштину сумнівного походження та обладнання для його обробки в Рівненській області.

Як повідомляла " ДС ", в прикордонному пункті пропуску "Дякове" на Закарпатті припинили спробу нелегально вивезти з України близько 317 кг бурштину.

 

    Реклама на dsnews.ua