• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Головлікар лікарні в Полтаві: Хворих на COVID-19 доводиться сортувати, тіла вивозити нікому

Реклама на dsnews.ua

Головний лікар Полтавської міської лікарні №3 Анатолій Глєбов заявив, що зараз у лікарні "легких" пацієнтів із COVID-19 уже не беруть, більшість ліжок заповнені, а персоналу катастрофічно не вистачає

Про це медик розповів OBOZREVATEL, передає "ДС".

"У нас відбувається сортування. Хворі в стані легкої і середньої тяжкості відправляються додому під нагляд сімейного лікаря. Беремо тільки важких — тих, кому знадобиться кисень. Ми вже з досвіду знаємо, у якого хворого стан стане важким. Як правило, це пацієнти-діабетики, зокрема інсулінозалежні, зі стентами або кому міняли клапан на серці. Досвід показує, що при інтоксикації у таких людей можуть бути серйозні ускладнення", — розповів Глєбов.

Тому в лікарні з коронавірусом молодих пацієнтів майже немає, в основному тут люди 60+. У лікарні 100 ліжок, 86 із них заповнені. Але розширюватися вже нікуди.

"Можна ще три місця організувати, ну, сім, не більше", — говорить головний лікар.

Він запевняє, що місто і область їм допомагають фінансово і проблем із киснем практично немає. А ось із лікарями і медсестрами — біда. Незважаючи на те, що поліклініку закрили, а медперсонал перевели працювати в стаціонар, медиків усе одно не вистачає.

"У реанімації ситуація трохи краща, там на десять хворих у зміну працює три медсестри. А ось у відділеннях і лікарі, і сестри зашиваються. Там чотири медсестри обслуговують 60 хворих", — розповів лікар.

У лікарні відзначають, що персонал настільки втомився, що часом нікому труп до моргу відвезти. Тіло накривають простирадлом, і воно лежить доти, поки інші хворі не починають обурюватися.

    Реклама на dsnews.ua