• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.3
Спецпроєкти

Глобальне потепління: названі хвороби, які розвиватимуться швидше за інші

Глобальне потепління перешкоджатиме боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією

Реклама на dsnews.ua

Про це розповів голова Глобального фонду боротьби з цими захворюваннями Пітер Сендс, передає "ДС" з посиланням на "Курсор".

У звіті фонду про результати за 2023 рік зазначено, що міжнародні ініціативи боротьби з хворобами суттєво відновилися після серйозного впливу пандемії COVID-19.

"Проте зростаючі проблеми зміни клімату означають, що світ, найімовірніше, не досягне мети покінчити зі СНІДом, туберкульозом і малярією до 2030 року без надзвичайних кроків", — пояснив Сендс.

За його словами, малярія поширюється у високогірних частинах Африки, де раніше було занадто холодно для москітів, що переносять захворювання.

Також наголошено, що екстремальні погодні явища, зокрема повені, перевантажують служби охорони здоров'я, призводять до міграції населення та викликають зростання захворюваності.

При цьому Сендс зазначив, що в країнах, охоплених конфліктом, таких як Судан, Афганістан і М'янма, а також Україна, широке охоплення населення для надання допомоги у лікуванні та профілактиці від цих хвороб є надзвичайно складним завданням через відсутність безпеки.

Водночас, як наголосив Сендс, є й позитивні моменти. Наприклад, у 2022 році в країнах, куди інвестує Глобальний фонд, лікувалися від туберкульозу 6,7 мільйона людей, що на 1,4 мільйона більше, ніж у попередньому році. Фонд також допоміг забезпечити 24,5 мільйона людей антиретровірусною терапією ВІЛ та роздав 220 мільйонів москітних сіток.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua