• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Гурт Go_A, який представить Україну на Євробаченні, потрапив у скандал через нове відео

Зоозахисники вивчили відеоряд кліпу на пісню "Шум", з якою гурт Go_A представлятиме Україну на конкурсі "Євробачення-2021", і звинуватили музикантів у експлуатації рідкісного птаха, занесеного до Червоної книги України

Кадр із кліпу
Кадр із кліпу
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні організації UAnimals на сторінці у Facebook, передає "ДС".

"Відразу кілька незалежних орнітологів, переглянувши відео, підтвердили UAnimals, що в кліпі зняли не звичайну пташку, а представника виду "курганник степовий", який в Україні знаходиться під загрозою зникнення", — заявили зоозахисники і відзначили, що в Україні таких птахів украй мало і вони вимагають обережного поводження з ними.

"В середині минулого століття чисельність цього виду на нашій території настільки зменшилася, що його навіть вважали зниклим. Зараз курганник потроху відроджується, і сьогодні чисельність виду в Україні становить близько двох сотень пар. Це дуже хиткий баланс, тому цих птахів треба берегти, а не експлуатувати заради розваг", — додали в UAnimals.

Також зоозахисники нагадали, що оскільки курганника внесено до Червоної книги України, то володіння цим птахом має підтверджуватися спеціальними документами.

"Навіть чинний, вкрай недосконалий закон визначає, що експлуатація цього виду здійснюється у виняткових ситуаціях тільки в наукових і селекційних цілях, перш за все для розмноження, розселення і розведення в штучно створених умовах, а також для відтворення популяцій за дозволом центрального органу виконавчої влади. На практиці такі дозволи в Україні не видаються", — пояснюють у співтоваристві.

Як повідомляла "ДС", на Євробаченні відмовилися прийняти Білорусь із її піснею з рядками "Я навчу тебе ходити по струночці".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua