• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Голова Полтавської ОДА про "тарифні" протести: люди не знають про ціни

Реклама на dsnews.ua

Учасників акцій протесту проти підвищення тарифів на комунальні послуги провокують, а також підігрівають протестні настрої в суспільстві

Про це заявив голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

За його словами, ОДА готова виступити майданчиком для комунікації між протестуючими і Києвом.

"Ми повинні розуміти компетенцію обласних держадміністрацій щодо ціноутворення на відповідні тарифи — це перша позиція. Позиція номер два — ми розуміємо важливість цього питання, відстоюємо інтереси громади, людей. У грудні 2020 року, коли був час для формування тарифів, ми неодноразово зверталися з листами до НКРЕКП, і завдяки цим листам відбулося зниження, проте тарифи залишаються для населення надто високими", — зазначив голова ОДА.

Синєгубов зазначив, що моніторить ситуацію з акціями протесту.

"Полтавська ОДА готова виступити майданчиком для конструктивного діалогу, щоб почути людей і передавати цю інформацію в Київ зокрема. Сьогодні був селектор з Офісом президента, і я повідомляв про ситуацію, сьогодні були проведені відповідні наради, дані вказівки щодо розробки механізму щодо зниження тарифів, цін на газ. Ми стикаємося з тим, що людей провокують, підігрівають, ми готові говорити, але в правовому полі і конструктивно, а не в хаотичний спосіб", — підкреслив він.

Нагадаємо, 4 січня в Полтавській області поблизу міста Лубни мітингувальники перекрили трасу міжнародного значення Київ-Харків, протестуючи проти високих цін на газ.

7 січня люди перекривали міжнародну трасу на Харківщині, протестуючи проти високих тарифів.

11 січня в Чернівецькій області, а також біля будівлі Полтавської ОДА пройшли протести проти підвищення комунальних тарифів.

Як повідомляла «ДС», з 1 січня 2021 року набула чинності постанова Кабінету міністрів про скасування пільгового тарифу для населення на перші 100 кВт.

З січня 2021 в Україні було підвищено ціну на газ для населення. Також підвищився тариф на доставку газу.

    Реклама на dsnews.ua