• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Головний слідчий СБУ мешкає в "батьківському" будинку за 11 млн, - "Схеми"

Тимчасовий виконувач обовʼязків начальника Головного слідчого управління Служби безпеки України Андрій Швець разом із сімʼєю мешкає в незареєстрованому маєтку в елітному котеджному селищі "Золоче" в селі Вишеньки під Києвом

Будинок, в якому мешкає головний слідчий СБУ
Будинок, в якому мешкає головний слідчий СБУ
Реклама на dsnews.ua

За даними журналістів проєкту "Схеми", орієнтовна вартість будинку, що належить Швецю, становить 11 млн гривень, інформує "ДС".

Автори сюжету зʼясували, що сімʼя високопосадовця СБУ живе в цьому будинку як мінімум пів року. Втім, житловий обʼєкт формально досі не введений в експлуатацію, і інформація про нього відсутня в державному реєстрі нерухомості. У будинку навіть немає поштової адреси. Тому з реєстрів неможливо дізнатися, хто, коли й за скільки його придбав. Два сусідні будинки продаються за 420 і 430 тисяч доларів відповідно.

Починаючи з червня 2020 року "Схеми" фіксували в маєтку в "Золоче" автомобілі сімʼї СБУшника: одна автівка з них належить його 19-річній доньці, дві інші — Toyota Camry і Mercedes — самому Швецю. Земля, на якій розташовується житловий будинок та інші будівлі, оформлена на дружину і батька Андрія Швеця.

Журналісти-розслідувачі зʼясували, що 18 соток землі обійшлися їм в 180 тисяч гривень, тобто трохи менш як 7 тисяч доларів. Разом з тим ринкова вартість подібних ділянок — близько 40 тисяч доларів. Журналісти прийшли до висновку, що земля обійшлася родині Швеця в чотири-пʼять разів дешевше.

Цю ділянку сімʼя СБУшника придбала у бізнесмена Ігоря Титаренка. Він та його фірма неодноразово були фігурантами кримінальних проваджень, що розслідували СБУ і ДФС. Пояснювати журналістам, чому він продав ділянку істотно дешевше реальної вартості, бізнесмен відмовився.

Батько Швеця володів ще одним будинком в цьому ж селищі. За кілька днів до виходу матеріалу він продав двоповерховий котедж площею 200 квадратних метрів з басейном.

Журналісти звертають увагу на те, що Швець усе життя в основному працював на державній службі, а у членів його сімʼї немає прибуткового бізнесу й суттєвих офіційних доходів, якими можна було б пояснити наявність дорогої нерухомості.

ГСУ СБУ Швець в статусі т.в.о. керує вже понад рік. Згідно з даними Податкової, дружина Швеця за 22 роки офіційно заробила лише 70 тисяч гривень, а батько СБУшника — 245 тисяч гривень за цей же період. На нього також оформлена частка в фірмі з відносно невисокими доходами.

Сам Андрій Швець з 2003 року працював в прокуратурі Київської області, потім в Податковій і Міністерстві юстиції. З кінця 2016 року він близько року пропрацював в юридичній компанії, яку сам же і заснував. У 2019 він ще на пів року повертався в приватний сектор.

На запит журналістів в СБУ відповіли, що у 2018 році, займаючись бізнесом, Швець отримав близько 5 млн гривень доходу. А маєток у Вишеньках побудували за кошти батька СБУшника, які той отримав, продавши свій старий будинок, а також інших членів сімʼї Швеця.

У СБУ запевнили, що інформації про витрати на будівництво будинку буде показана в декларації Швеця за 2020 рік. Втім, як відомо, ця декларація засекречена, і ознайомиться з нею у журналістів можливості, швидше за все, не буде.

    Реклама на dsnews.ua