• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Гончаренко озвучив застереження через блокування "телеканалів Медведчука"

Реклама на dsnews.ua

Головним завданням для влади в контексті блокування "телеканалів Медведчука" є не допустити повернення цих каналів в ефір з ще більшим фінансуванням Кремля

Таку думку висловив народний депутат фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко, інформує "ДС".

"Щодо рішення Зеленського про санкції проти Козака і блокування "каналів Медведчука" наразі маю кілька застережень:

  • Якщо причиною рішення є підозри у фінансуванні тероризму, то потрібна кримінальна справа і арешт. Санкції уже слідом за ними.
  • Якщо належних доказів для рішення нема, чи не доведеться нам, через деякий час ще й заплатити компенсацію Козаку за рішенням, умовно, ЄСПЛ?
  • Чому тоді не розповідаються обіцяні Зеленським деталі "гучної історії" Медведчука? 
  • Чому ми прямо зараз відновлюємо поставки електроенергії з Росії і Білорусі? Це не виглядає як частина "боротьби з російським впливом", — написав нардеп в Telegram.

Гончаренко зауважив, що головна проблема в тому, "щоб через кілька днів/тижнів/місяців Медведчук і його телеканали не повернулися з вдвічі вищими рейтингами і вдвічі більшим фінансуванням Кремля". 

"Якщо дістав ніж — ріж, якщо дістав револьвер — стріляй. Якщо ця справа не буде доведена до кінця, то шкоди може бути більше, ніж користі, як би ми зараз не раділи", — додав він.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом увів у дію рішення РНБО, яке на 5 років заборонило діяльність телеканалів, повʼязаних із Віктором Медведчуком – "112 Україна", Newsone та ZIK. Крім телеканалів, під санкції потрапив нардеп Тарас Козак, який є їхнім формальним кінцевим бенефіціаром. З 19 членів Ради національної безпеки і оборони 17 проголосували "за", один утримався, один перебуває у відрядженні. Згодом стало відомо, що утримався від голосування голова Верховної Ради Дмитро Разумков. 

Проросійські канали вже почали відключати в українських телемереж.

    Реклама на dsnews.ua