• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Грибок, антисанітарія та сон по черзі: Офіс омбудсмена перевірив Київське СІЗО

У державній установі "Київський слідчий ізолятор" виявили, що ув'язнені живуть в антисанітарії, безкоштовно працюють та сплять по черзі через брак місць

Камера у Київському СІЗО
Камера у Київському СІЗО
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Офісу омбудсмена України в Facebook, передає "ДС".

Під час повторного моніторингового візиту виявлено ряд порушень вимог національного законодавства та недотримання міжнародних рекомендацій і норм у сфері поводження із засудженими та особами, узятими під варту.

Як зазначають в Офісі омбудсмана, більшість камер:

  • не забезпечені належним штучним освітленням;
  • мають надмірну заґратованість вікон;
  • стіни вологі та вкриті грибком;
  • через відсутність вентиляції та куріння у камерах, ув’язнені позбавлені можливості дихати свіжим повітрям;
  • бокси збірного відділення не опалюються.

Крім того, були виявлені факти відсутності у в’язнів спальних місць, через що вони змушені спати по черзі або на підлозі камери, що є грубим порушенням їх права на належне поводження та гідність.

Також в Офісі омбудсмана повідомляють про порушення адміністрацією СІЗО прав засуджених на контакти із зовнішнім світом. Зокрема особам, засудженим до арешту, телефонні дзвінки не надаються, а засудженим до довічного позбавлення волі – у вихідні та святкові дні.

А ще виявлені численні факти безоплатної праці засуджених, які виконували ремонтні роботи та функції з господарського обслуговування СІЗО.

Умови в Київському СІЗО
Умови в Київському СІЗО

Як повідомляла «ДС», навесні 2020 року Кабмін схвалив створення платних камер з поліпшеними умовами в слідчих ізоляторах. Вже діють платні камери у СІЗО Києва, Львова, Чернігова та інших міст України.

У лютому 2021 року Фонд державного майна України у рамках "великого розпродажу" виставив на аукціон першу вʼязницю, яка не використовується кілька років.

Нещодавно міністр юстиції Денис Малюська в Facebook показав фотографії однієї з камер Лукʼянівського СІЗО, яку відремонтували за більш, ніж 100 тисяч гривень.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua