• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Грузія ускладнила своїм громадянам виїзд до країн ЄС

Реклама на dsnews.ua

Парламент Грузії остаточно затвердив нові правила для виїзду громадян до країн Шенгенської зони Європи

Про це йдеться у публікації "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

Згідно зі змінами, внесеними до закону про порядок виїзду-виїзду, громадянина можуть не випустити з країни, якщо у нього немає біометричного паспорта, чинного ще не менше трьох місяців після повернення на батьківщину.

Крім того, громадянину Грузії можуть відмовити у виїзді, якщо в нього відсутні зворотний квиток або бронь на нього, або він не забронював готель, немає точної адреси людини, яка приймає його у країні Шенгенської зони. Причиною відмови також може бути відсутність страховки, недостатня кількість грошей.

Пакет поправок передбачає також введення кримінальної відповідальності за підробку довідок або документів для отримання притулку в іноземній державі (максимальне покарання — до восьми років тюрми).

Підставою для таких заходів стало збільшення кількості громадян Грузії, які претендують на притулок у ЄС. Раніше стурбованість з цього приводу висловили Німеччина, Франція, Швеція та Ісландія, які закликали владу Грузії вжити відповідних заходів.

Нові правила набудуть чинності 1 січня 2021 року.

Як писала "ДС", раніше парламент Грузії в остаточному читанні ухвалив поправки до Конституції, що стосуються виборчої системи.

    Реклама на dsnews.ua