• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Хантавірус у Львові. Чи варто українцям чекати нової епідемії

В Україні зафіксовано перший випадок зараження хантавірусом. "ДС" розповідає, які симптоми хвороби і чи варто українцям панікувати

В Україні зафіксовано перший випадок зараження хантавірусом
В Україні зафіксовано перший випадок зараження хантавірусом / Getty Images
Зміст

Що таке хантавірус?

Хантавірус, або ж ортохантавірус, — рід вірусів людини і тварин. Вперше типовий штам був описаний в 1978 році. Головними носіями вірусу є гризуни, зараження серед людей фіксують досить рідко — для цього людина повинна тривалий час жити з гризунами в одному приміщенні. Найчастіше вірус фіксували в Азії і Південній Америці, в цих регіонах хантавіруси навіть були причиною смерті. Однак у європейців вірус проявляється переважно в легкій формі геморагічної лихоманки з нирковим синдромом. У хворих спостерігається висока температура і ознаки інтоксикації, проте до тяжких наслідків хвороба призводить рідко.

Перший пацієнт в Україні

Перший випадок зараження хантавірусом був зафіксований у Львівській обласній інфекційній лікарні. До лікарів звернувся житель Дрогобицького району, у нього була висока температура, а також він скаржився на дрібні крововиливи, зменшення кількості сечі, болі в попереку і м'язах. Після проведення обстеження медики підтвердили у пацієнта геморагічну лихоманку з нирковим синдромом, що викликається хантавірусною інфекцією.

Пацієнт лікувався у Львівській обласній інфекційній лікарні, однак пізніше у нього були виявлені проблеми з нирками і його направили у Львівську обласну клінічну лікарню. Зараз чоловік почувається добре, його вже виписали додому.

Як людина може заразитися хантавірусом?

Найчастіше люди підхоплюють хантавірус за допомогою контактів з гризунами — головними рознощиками інфекції. Наприклад, зараження може відбутися через часте вдихання парів від виділень гризунів.

Важливо також підкреслити, що передача хантавірусу від людини до людини виникає вкрай рідко.

Як убезпечити себе від зараження хантавірусом?

Для того, щоб убезпечити себе від зараження хантавірусом, досить дотримуватися простих правил. Якщо ви працюєте з землею, варто надягати рукавички. Також не можна забувати частіше мити руки, а також промивати всі овочі, фрукти та інші продукти, які зберігаються в погребі, де можуть бути гризуни. Також варто регулярно перевіряти своє господарство на наявність випорожнень гризунів і в разі їх виявлення провести дератизацію.

    Реклама на dsnews.ua