• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Харківська "Євросолідарність" оскаржує в суді перейменування проспекта на честь маршала Жукова

Харківська організація партії "Європейська солідарність" подала позов про визнання протиправним та скасування рішення міськради від 24 лютого 2021 року щодо повернення проспекту Петра Григоренка імені маршала Жукова

Повалений пам'ятник маршалу Жукову
Повалений пам'ятник маршалу Жукову
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив голова фракції "Європейської солідарності" в Харківській міській раді Олег Абрамичев, передає "ДС".

"Сьогодні (25 лютого — ред.) ми подаємо позов до Харківського окружного адміністративного суду з приводу скасування незаконного рішення Харківської міської ради по перейменуванню проспекту Петра Григоренка на проспект маршала Жукова", — зазначив він.

У "ЄС" вважають, що рішення щодо перейменування є грубим порушенням Конституції та законів України.

"Відповідно до чинного законодавства жоден об’єкт топоніміки в Україні не може бути названий на честь особи, яка обіймала керівні посади у вищих органах влади та управління тодішньої СРСР, саме до цього переліку відноситься ім’я Георгія Жукова", — наголошується в заяві партійної організації.

Крім того, повернувши проспекту Григоренка стару назву, яка була змінена Харківською облдержадміністрацією відповідно до закону про декомунізацію, Харківська міськрада вийшла за межі своїх повноважень, що є прямим порушенням закона "Про місцеве самоврядування в Україні", — вважають у "Європейській солідарності".

Таким чином, продовжують у "ЄС", нівелюючи низку законів України, в тому числі – державну програму декомунізації, Харківська міськрада "розповсюджує розкольницькі настрої в суспільстві, які загрожують незалежності, суверенітету, територіальній цілісності та національній безпеці".

"Європейська солідарність" вважає, що питання декомунізації — це не формальна процедура, це — публічне ставлення українського народу до радянського диктаторського режиму. Наша партія і надалі буде відстоювати цю позицію, стаючи на заваді будь-яким заходам повернення імен тих, хто був посібником тоталітарного радянського режиму", — зазначається у заяві.

Як писала "ДС", 24 лютого Харківська міськрада на сесії втретє повернула проспекту Петра Григоренка імʼя радянського маршала Георгія Жукова. У мерії пояснили таке рішення тим, що хотіли вшанувати памʼять про події Другої світової війни.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua