• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Християни східного обряду відзначають Великдень: триває ранкова літургія (ВІДЕО)

Сьогодні, у неділю, 2 травня, християни східного обряду відзначають Христове Воскресіння, або Великдень. На цей момент триває Божественна літургія у Патріаршому соборі Воскресіння Христового Української Греко-Католицької Церкви

Реклама на dsnews.ua

Великдень, а саме так здавна називали українці цю особливу неділю року, є найдавнішим і найголовнішим християнським святом усього богослужебного року, передає "ДС".

За Євангеліями, після того, як Ісус прийшов до Єрусалима, був зраджений і страчений на хресті, а потім похований у печері відданими учнями – Він воскрес. Недільного дня, прийшовши до Його гробу, жінки-мироносиці виявили, що місце поховання порожнє. Натомість побачили ангела, який сповістив їм, що Ісус воскрес. Невдовзі одній із них явився Христос і сказав про Своє воскресіння. Радісна звістка надзвичайно швидко поширилася Єрусалимом, а потім і всією Юдеєю.

У Патріаршому соборі Воскресіння Христового Української Греко-католицької церкви у Києві триває Божественна літургія. Її очолює предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).

Нагадаємо, вчора з Великоднем українців привітав президент Володимир Зеленський. За попередньою інформацією поліції, святкові богослужіння з нагоди Великодня можуть відвідати більше мільйона вірян. Також "ДС" повідомляла, як Великдень цього року святкуватимуть різні конфесії в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua