• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Інститут археології України: Проводити розкопки на Поштовій площі без укріплення ділянки - небезпечно

Реклама на dsnews.ua
Без укріплення ділянки проводити будь-які роботи на Поштові площі - небезпечно

Про це заявив Інститут археології Національної академії наук України на своєму сайті, інформує "ДС".

У зв'язку з розповсюдженням великої кількості суперечливих повідомлень у ЗМІ про ситуацію з археологічними розкопками на Поштовій площі в Києві, Інститут археології НАН України детально пояснив свою позицію.

"Особливої уваги заслуговує питання забезпечення безпеки інженерних конструкцій на Поштовій площі. Очевидно, встановлення плити необхідна для того, щоб запобігти виникнення аварійної ситуації на досліджуваному ділянці, а також для мінімізації можливості руйнування архітектурного ансамблю Поштової площі, зокрема церкви Різдва, а також діючого метрополітену, фунікулера, розташованих поруч будівель. Це питання вкрай актуальне, з огляду на наявність на цій ділянці грунтових вод, неміцні схили Володимирської гірки, постійну вібрацію від метрополітену тощо. В цьому питанні Інститут археології НАН України покладається не на думку гуманітаріїв і активістів (при всій повазі до їхньої небайдужої позиції), а на професійні висновки проектувальників, конструкторів і будівельників, які мають відповідні ліцензії на такі роботи", - йдеться в заяві інституту.

Фахівці рекомендують не проводити ніяких робіт на об'єкті, поки для безпеки будівельників і археологів не буде встановлено плита.

"Питання встановлення плити, яка повинна пов'язувати конструкції опорних колон об'єкта будівництва має спиратися насамперед на висновки фахівців НДІ Будівельних конструкцій про існування небезпеки аварійного руйнування паль котловану і про необхідність встановлення плити для розкріплення паль котловану, яка забезпечить їх міцність. Всі заяви співробітників ДП "Центр археології Києва" про безпеку подальших робіт без встановлення такої плити є не професійними і безвідповідальними", - пояснюють в Інституті археології НАН України.

    Реклама на dsnews.ua