• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.8
Спецпроєкти

"З Харкова зникли студенти. І їх потрібно повертати": у Харкові відкрився освітній та волонтерський Гончаренко центр

В Харкові відкрився волонтерський культурно-освітній Гончаренко центр. Це вже 24 осередок всеукраїнської мережі. Напередодні відкриття команда Гончаренко центру передала 25 генераторів для медичних та соціальних установ регіону

Жадан та Гончаренко на заході
Жадан та Гончаренко на заході / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

У новому просторі будуть втілюватись волонтерські проєкти для розвитку міста та області, проводитись культурні заходи та курси іноземної мови, передає "ДС"

На відкриття центру завітали волонтери, військові, громадські діячі, серед яких був і відомий письменник Сергій Жадан. Він підкреслив важливість відновлення саме освітнього та культурного напрямку в "столиці студентів".

"На другий рік цієї великої війни ми бачимо, що культура та освіта виявилась найбільш вразливими царинами нашого суспільного життя. Для Харкова це дуже болючий момент, бо це місто університетів і місто студентів. Як змінилось місто за останній рік? З Харкова зникли студенти. І це те, що потрібно повертати. І справа тут не в корпусах університетів та школах, а в тому, щоби повернути молодь та викладачів. І якщо ми про це не подумаємо сьогодні, то це стане проблемою вже завтра. Тож такі осередки є дуже важливими для подальшого відновлення", — наголосив на відкритті Сергій Жадан.

Харків, попри постійні обстріли, продовжує відновлюватись. За словами активістів, багато людей постраждали від російської агресії, особливо психологічно, тож є запит на групи психологічної допомоги.

"Ми сьогодні робимо рішучий крок до відновлення освіти в Харкові – відкриваємо у місті Гончаренко центр. Тут буде створено потужний волонтерський хаб, крім того, діти та дорослі зможуть безкоштовно навчатись іноземної мови, отримувати психологічну підтримку. Дуже символічно, що наш центр знаходиться за 500 метрів від зруйнованої школи Київського району, фото якої облетіли всю країну. Насправді багато шкіл було зруйновано, їх необхідно відновлювати. Але Харків залізобетон! І місцеві жителі повинні мати доступ до якісної освіти й можливість розвиватися навіть зараз", — підкреслив засновник мережі Олексій Гончаренко.

Довідково: Гончаренко центри — це найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних відкритих освітньо-культурних та волонтерських просторів. Мережа була заснована Олексієм Гончаренком у 2021 році з метою надання сучасної, якісної та доступної освіти всім жителям України. Зараз у понад 20 центрах в різних куточках Україні викладають англійську дітям та дорослим, готують підлітків до іспитів, проводять курси з фінансової та медіаграмотності тощо. З лютого 2022 року мережа, крім освітнього напрямку, переформатувалась у волонтерські хаби та надає допомогу переселенцям і військовим.

    Реклама на dsnews.ua