• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

З яких країн до України прориваються нелегали: дані ДПСУ

Реклама на dsnews.ua

Через карантинні обмеження цього року суттєво скоротився пасажиропотік на українському кордоні, а з ним і кількість незаконних мігрантів

Про це йдеться у повідомленні Державної прикордонної служби, передає "ДС".

За даними ДПСУ, за 11 місяців 2019 року кордон України на в’їзд та виїзд перетнули 94,3 млн людей, то за аналогічний період цьогоріч — 31 млн.

"Загалом з об’єктивних причин з початку року співробітники Держприкордонслужби не пропустили в Україну 12 тис.іноземців (минулого року — 21 тис.). Чималий відсоток з них — це потенційні нелегальні мігранти, їх від початку року не впустили майже 4,8 тис. (минулоріч — вдвічі більше)", — розповіли у прикордонній службі.

Найчастіше таких мігрантів зупиняли в пунктах пропуску в аеропортах (понад 2,7 тис.), а також на кордоні з Росією (більше 1,1 тис.).

За незаконне перетинання кордону (або його спробу) цьогоріч затримали понад 900 нелегальних мігрантів (у 2019 році — майже 1,3 тис.). З них понад 220 — на кордоні з Польщею, більше 200 — зі Словаччиною, 175 — з Молдовою, 120 — з Румунією, понад 70 — з Росією.

"На розвиток міграційної ситуації в Україні продовжує впливати нестабільна соціально-економічна та воєнно-політична обстановка в низці країн Близького та Середнього Сходу, Африки, Південної та Південно-Східної Азії", — зазначили у ДПСУ.

Як писала "ДС", прикордонники контрольно-пропускного пункту "Київ" затримали в аеропорту Борисполя іноземця, який був у міжнародному розшуку.

    Реклама на dsnews.ua