• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

До кінця століття населення України зменшиться до 22 мільйонів: в НАН зробили невтішний прогноз

До кінця XXI століття населення Україні скоротиться до 22 мільйонів людей

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні НАН, передає "ДС".

"За нашими прогнозами, до кінця ХХІ століття населення України скоротиться до 22 мільйонів. І ми поки що не бачимо шляхів зупинення цього процесу. Він притаманний більшості країн Європи, які вирішують проблему за рахунок мігрантів. Скоріш за все, так буде й у нас. Україна цікавитиме мігрантів з азійських країн, Кавказу, колишніх республік Радянського Союзу. І за рахунок цього, можливо, вдасться стабілізувати чисельність населення. Поки немає передумов, аби зробити це за рахунок природного чинника"", — розповіли науковці

Як зазначають дослідники, на скорочення українського населення впливає і пандемія, хоча остаточні оцінки можна буде дати лише по її завершенні.

"Ми зараз перебуваємо всередині процесу, але цифри вже свідчать про те, що пандемія робить свій внесок у смертність. У структурі причин смерті COVID-19 посідає третє місце після серцево-судинних і онкологічних захворювань. Слід враховувати також те, що під час пандемії люди помирають і з інших причин, бо лікарні не можуть надати своєчасну допомогу, а пацієнти не можуть дістатися до медичних пунктів. Це комплексна проблема. І доволі серйозна", — повідомили у НАН. 

Нагадаємо, за оцінками ООН населення України скорочується одним із найшвидших у світі темпів і до 2050 року може зменшитись до 35 мільйонів людей.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua