• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Населення України до 2050 року може скоротитися до 35 мільйонів, — ООН

За оцінками ООН населення України скорочується одним із найшвидших у світі темпів і до 2050 року може зменшитись до 35 мільйонів людей

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в аналітичній доповіді ООН щодо демографічних процесів в Україні, передає "ДС".

За даними організації, щоб стати демографічно стійкою країною, Україні потрібна широкомасштабна та комплексна стратегія.

Серед основних причин скорочення чисельності населення в Україні є:

  • низький коефіцієнт народжуваності,
  • високий рівень смертності,
  • постійний ріст масштабів зовнішньої міграції.

"Населення України скорочується одним із найшвидших у світі темпів, та, ймовірно, зменшиться до 35 млн до 2050 року. Низький коефіцієнт народжуваності, високий рівень смертності та постійний ріст рівня зовнішньої міграції руйнують людський капітал України, а отже й основу для сталого розвитку", — йдеться в довідці.

Населення України є одним із тих, яке найшвидше старіє у Європі, зокрема, більш як п’ята частина населення старша за 60 років. Це також спричиняє зростання видатків на охорону здоров’я та пенсії і навантажує державний бюджет, повідомили в ООН.

Водночас в ООН пояснюють, що саме по собі скорочення населення не є проблемою, але важливими є рівень та якість життя людей. Тож українська влада має забезпечувати розвиток та ефективне використання людського капіталу країни, а також соціальний захист людей — через політично та фінансово стабільну систему.

Відзначимо, за даними Державної служби статистики, протягом січня-червня цього року населення України скоротилося ще на 205,2 тис. осіб – станом на 1 липня у нашій країні проживало 41,383 млн осіб.

На думку директорки Інституту демографії НАН України Елли Лібанової, в 2023 році, на який запланований перепис, населення України може скласти 36-38 млн чоловік. При цьому кількість населення в західних областях може виявитись значно меншою від очікувань через масову трудову міграцію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua