• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Кабмін дозволив закупівлю ліків не з COVID-протоколу

Реклама на dsnews.ua

Кабінет міністрів вніс зміни до постанови КМУ № 333 від 2009 року і дозволив закупівлі лікарських засобів, зареєстрованих в Україні, але які не включені до Національного переліку основних лікарських засобів

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабміну, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Вказаною постановою також передбачена можливість закупівлі лікарських засобів, зареєстрованих в Україні в установленому законом порядку та не включених до Нацпереліку. Умовою для цього визначено задоволення в повному обсязі потреби в лікарських засобах, включених до Національного переліку. Необхідність запропонованих змін до постанови викликана необхідністю проведення закупівель лікарських засобів, включених до Переліку 1, Переліку 2 та до протоколу лікування коронавірусної хвороби COVID-19", — йдеться в пояснювальній записці до документу.

Таким чином, це дозволить збільшити доступ пацієнтів до ліків, які необхідні для лікування COVID-19.

Згідно з постановою, лікарські засоби, включені до Національного переліку основних лікарських засобів, підлягають закупівлі закладами і установами охорони здоровʼя повністю або частково за рахунок державного і місцевих бюджетів.

У вересні 2020 року Кабмін вніс зміни до цієї постанови, якими вимоги документу не поширюються на закупівлю вакцин проти грипу і гострої респіраторної хвороби COVID-19, дозволених до застосування в Україні.

    Реклама на dsnews.ua