• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

Якість води для споживачів падає через обміління Дніпра, - "Київводоканал"

Реклама на dsnews.ua
Рівень води в Дніпрі стрімко падає і погіршується, що робить украй негативний вплив на якість води, що надходить на очищення перед подачею споживачам

Про це заявив голова правління, гендиректор ПАТ "Київводоканал" Дмитро Новицький, передає "ДС".

"Кожен рік середньодобова температура підвищується, а середньорічна кількість опадів зменшується. Дніпро міліє. Перед мостом Патона вже з'явилися острова. Наші колеги з Асоціації рибалок стверджують, що в среднекиевской частини та Київській акваторії Дніпра вже 56 мілин, які скоро стануть островами. У найближчі 10 років обміління може досягти значних показників - це створює проблему водоканалам, оскільки погіршується початкове якість води для очисних споруд, які здійснюють водопідготовку перед подачею споживачам, доводячи їх до відповідності вимогам Санітарних норм", - сказав Новицький, слова якого привів сайт NW.

Він підкреслив, що падіння рівня води являє технічну проблему для водоканалу: кількість води зменшується, це провокує застої і ріст синьо-зелених водоростей, які погіршують якість води, зменшують рівень її насичення киснем.

"Наша технологія, яка передбачала певну якість води на виході, не передбачала (відбуваються зараз, - прим. "ДС") змін. Ми підтримуємо якість води на відповідному контролі, дотримання виконання жорстких вимог відповідності Санпін (гігієнічні нормативи), але ситуація погіршується. Потрібна модернізація", - сказав Новицький.

Глава "Київводоканалу" зазначив, що будівництво гідроелектростанцій також мало негативний вплив на події в Дніпрі процеси.

Довідка. За рахунок водозабору з Дніпра (через Дніпровську водопровідну станцію) покривається третину потреб у питній воді жителів Києва (подає близько 150 тис. куб. м на добу). Решта забезпечує Деснянська станція (до 500 тис. куб м в добу) і вода з артезіанських свердловин (10% загальної потреби).

    Реклама на dsnews.ua