• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Який напій прийнято робити на свято Ярила, 1 липня

Реклама на dsnews.ua
У старовину 1 липня було прийнято збирати запашні трави і варити з них чай: предки вважали, що такий напій допоможе впоратися з різними недугами

Цей день здавна присвячували богу Ярилу. Навіть з поширенням християнства ця традиція не припинилася, але отримала нове тлумачення: говорили, що в середині літа всі святі міряються силою з язичницьким богом, а перемогти не можуть. Вважалося, що на Ярила все живе починає плодоносити, пише Depo.ua.

Свято Ярила називали особливим: говорили, що це "всім дням день". На Ярила чекали надприродних явищ: сонце уповільнювала хід, а на землі утворювалися особливі "дірки", через які можна було подивитися на інший край світу, а то й на потойбічний світ. Для цього потрібно було опівдні заплести в косу міцні березові гілки і поглянути крізь них з крутого берега річки: вірили, що таким чином можна побачити близьких, про яких давно не було звісток.

В цей день відправлялися на покоси, набивали матраци свіжоскошеної і висушеною травою. Вечорами збиралися біля вогнищ, веселилися, водили хороводи, заварювали запашні чаї на травах. Влаштовували також "яриловые ігрища", ярмарки, відвідували родичів. Свята супроводжувались піснями, танцями та різними розвагами.

В цей день було прийнято збирати запашні трави і варити з них чай. Предки вважали, що такий напій допоможе впоратися з різними недугами.

Народні прикмети на 1 липня:

Умиєшся перед косовицею росою - будеш красою

Якщо можна подумки повісити відро на нижній ріг місяця, то найближчим часом буде посуха

Туман стелиться по долинах вранці - ознака того, що буде ясна погода.

Дізнатися все про народні прикмети на 30 червня можна тут.

    Реклама на dsnews.ua