• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Канал "NEWSONE" перевірять через заклики боротися з "ворогами російськомовних"

Реклама на dsnews.ua

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову невиїзну перевірку ТОВ «Новини 24 години» (супутниковий телеканал «NEWSONE») через мову ворожнечі в ефірі однієї з програм мовника

Про це йдеться в повідомленні пресслужби регулятора, передає "ДС".

Перевірка "стосуватиметься дотримання ліцензіатом тих законодавчих норм, згідно з якими поширення закликів до ворожнечі, ненависті, а також пропаганда зверхності або неповноцінності осіб за ознаками їх релігійних переконань, ідеології, належності до тієї чи іншої нації або раси, фізичного або майнового стану, соціального походження".

За даними регулятора, 4 січня 2021 року зі повтором 5 січня в прямому ефірі транслювалася передача «Епіцентр української політики» (ведуча Д. Панченко), гостем якої був телеведучий Вʼячеслав Піховшек.

"Висловлювання В. Піховшека про необхідність захисту російськомовного населення країни… мають ознаки безпосередніх та опосередкованих закликів до ненависті і нетерпимості, розпалення міжнаціональної ворожнечі, зокрема через заклики до створення у неправовий спосіб соціальних та громадських організацій за ознаками агресивного протиставлення («убеждать наших идеологических врагов, это уже не противники, а враги») «російськомовного суспільства» всім іншим соціальним і мовним групам, які проживають в Україні", — відзначили в Нацраді.

Відзначається, що під час передачі ані її ведуча, ані інші творчі або редакційні працівники телеканалу не вжили заходів реагування на висловлювання гостя для припинення правопорушення в прямому ефірі. Крім того, мовник не дав оцінку цим висловлюванням і не було висловлено занепокоєння у звʼязку з використанням мови ворожнечі в ефірі.

"Суб’єктивне, політично упереджене та негативне висвітлення ситуації з питаннями функціонування і використання української та російської мов в Україні у цьому разі може засвідчувати не тільки свідому позицію журналіста В. Піховшека, а й редакційну політику ТОВ «Новини 24 години», — йдеться в повідомленні .

Нагадаємо, 4 грудня в ефірі телеканалу НАШ, який належить Євгену Мураєву, один з ватажків луганських терористів Родіон Мірошник вільно поширював російські наративи про війну на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua